Sari la conținut

Yamaha 125r


soimih
 Share

Postări Recomandate

salut la toti..cam in 2 saptamani imi vine un scooter yamaha 125r modelul nou(2008)..vreau sa stiu tot ce pot pune pe el sa il fac sa mearga mai tare...filtre , tobe , tot ce exista ...nu ma intereseaza pretu numa vreau sa stiu ce pot pune pe el..

Editat de soimih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru inceput tu ti-ai luat 125 pt ca inca nu ai 18 ani? dak asta e atunci ce sa zic, ai enumerat u cam ce tre sa schimbi ca sa marga mai nervos...ca banuiesc ca nu il iei de nou sa i bagi un kit mai mare(de 150, 200cc) :)

 

Dak ai deja 18 ani dai de A si iati motor. Dak nu iti ajunge puterea unuia de 125cc ia unu de 600cc. Si o sa fi satisfacut(cu 120Cp...sau nu ? :P ). O Honda CBR600 f4i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost primu cu sfatu, pe mine ma plateste :D ...

 

Asfalt Uscat :P

Hai facem jumi-treisferturi (frateste), ca vreau si eu sa-mi iau un maxi si niste bani sunt bineveniti, mai ales daca omul e in bani si vrea sa-si faca utilajul sa fuga tare. :)

Unde-s doi puterea creste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toti..cam in 2 saptamani imi vine un scooter yamaha 125r modelul nou(2008)..vreau sa stiu tot ce pot pune pe el sa il fac sa mearga mai tare...filtre , tobe , tot ce exista ...nu ma intereseaza pretu numa vreau sa stiu ce pot pune pe el..

In primul rand zi ce model de scuter este, ca doar "yamaha 125r" nu ne incalzeste cu nimic... Poti pune pe langa el o motocicleta mai mare daca vrei sa "mearga tare".

 

 

Bafta! :)

 

Daca vrei, pentru doar 500 de euro ti-l fac racheta :P iti zic formula magica : Du-te tare!

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma acuma la serios. Dc nu iti iei Aprilia RS125, modelu cu 30 si ceva de CP, care are si Power Valve. Face orice scuter. La clasa lui rupe tot, si merge pana in 170-180. Si te incadrezi cu banii care i dai pe yamahau asta.

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Feb 2008 15:19 -------------</small><br/>De yamaha TZR e vorba??? Ala intradevar imi place si mie cum arata la aspect, insa la fiabilitate is slabutze...mai bune is RS-urile. Stiu pe cineva care sia luat un TZR 50 de nou si dupa vreo 3000 km deja a avut probleme majore...

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Feb 2008 15:21 -------------</small><br/>E si mai pui si un motor de la brick, care til da relativ ieftin(vinzi casa ca sa il cumperi :) ) si faci cu scuteru orice avion cu reactie :P

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi dau palme daca am inteles cv din topicu asta....1 soimih spune exact marca si modelu scuterului si 2 hai sa incercam sa nu mai luam la misto omu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA VOI NU INTELEGETI CA NU MA LASA TAICAMEO CU MOTOR DE VITEZA????AM COMANDAT DEJA SCOOTERU IN 2 SAPT VINE YAMAHA X-MAX 125R model 2008 si vreau sa stiu EXACT ce pot pune pe el ca de preturi ma interesez...orice ce ii poate da putere.....sper k acuma ati inteles...nu imi ziceti ce imi puteam lua...spunetimi ce-mi pot pune pe asta..pe unde am limitatoare sa le scot...tot ce stiti

Editat de soimih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De yamaha TZR e vorba??? Ala intradevar imi place si mie cum arata la aspect, insa la fiabilitate is slabutze...mai bune is RS-urile. Stiu pe cineva care sia luat un TZR 50 de nou si dupa vreo 3000 km deja a avut probleme majore...

 

 

Ce zici tu ma acolo? ce va mai place sa vbiti din auzite sau de pe forum ...

 

--- Mesaj completat în 23 Feb 2008 22:22 -------------

BA VOI NU INTELEGETI CA NU MA LASA TAICAMEO CU MOTOR DE VITEZA????AM COMANDAT DEJA SCOOTERU IN 2 SAPT VINE YAMAHA X-MAX 125R model 2008 si vreau sa stiu EXACT ce pot pune pe el ca de preturi ma interesez...orice ce ii poate da putere.....sper k acuma ati inteles...nu imi ziceti ce imi puteam lua...spunetimi ce-mi pot pune pe asta

tu nu stii inca sa mergi descult pe gresie si deja vrei sa-l faci sa mearga mai tare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA...am motor de la 6 ani..am avut motor de curse am participat la concursuri..asa ca nu ma lua cu gresii si de astea...primesc motoru si vreau sa ma pregatesc sa-mi calculez tot sa-mi comand ce ii de comandat...yamaha X-MAX1 125r .. ii scooter...vreau sa stiu ce ii pot face ma ajutati sau nU?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule cred ca ar fi bine sa vezi intai cum ti se pare asa stock pt ca poate te vei convinge ca ii de ajuns makar in primele luni si asa cat duce deoarece e de 125, deci are cv putere si viteza bunicica chiar daca e stock....tine-l cateva luni asa, si dupa intreaba ce poti sa ii faci, daca taicato nu iti da motor de viteza crezi ca ii de acord sa til faca pe asta sa fie de viteza, poa are un motiv f bun, de ex lipsa de experienta?....si asa din prima mi se pare mult cv de 125....treaba ta dar nu am vrea sa populam topicul de accidente si cu tine

 

 

 

later edit: sa iti zic ce sa faci, ca am vaz ca ai motor de la 6 ani(poa electric) schimba-i rolele de la variator, variatorul, filtrul de aer, carburatorul.....dar ar fi bn totusi sa te gandesti si la frane...ca sa te poti si opri inainte de gard...si la un echipament de protectie mai mult decat casca, si si aia sa nu fie la 50 lei din piata

Editat de C.J.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ma ajuti sau nu?yo m-am plimbat cu ala din reprezentanta azi si vreau mai mult...am eu bani mei lasa tu nu-ti fa griji de mine...spunemi ce-mi pot pune pe el...sau esti spawner?

il ajuti sau nu ?

ca iti trage si una.... :)

mai devreme ii luai apararea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba vezi ce am scris la primu post de pe pagina???? asa si ink ceva limitari ai la variator mai multca sigur si s-ar putea sa ai si in toba....asa ca si o toba sport te-ar ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba voi aveti careva habar ce pot pune pe motoru asta???daca nu aveti macar taceti nu mai toti spamati...degeaba...

Ba gogule, daca tu zici ca ai motor de 6 ani(probabil varsta motorului) si ca ai participat la curse &shit ar trebui macar sa stii cam ce se modifica la un motor sa scoti mai multa putere din el. Eu zic sa ne lasi cu suferinta ca ai bani si alte vrajeli. Pune-te tu pe el si sari de pe dealu' negru, sa vezi ce tare se duce!

In caz ca esti vre-un wannabe rossi si habar nu ai ce poti modifica: schimba-i variatorul, ambreiajul, toba, filtrul de aer, carburatorul, grupul de la transmisia finala, comanda-ti carene din fibra de carbon, chiar si set motor de capacitate mai mare, daca gasesti...

A, si ca esti mare "reisar", presupun ca stii ca viteza maxima conteaza mai putin decat cum te descurci pe viraje...

 

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...