Sari la conținut

Cum Preferati


Postări Recomandate

Ce alegeti...particiciparea la un concurs de enduro cu o taxa de (ipotetic) 500 ron cu pachet complet(masa si cazare) ori sa platiti taxa de participare( ipotetic) 150 ron iar cazarea si masa sa fie pe cont propriu la una din pensiunile din zona, casute, cort, rulota,camper etc....fiecare dupa posibilitati si razgaieli :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce alegeti...particiciparea la un concurs de enduro cu o taxa de (ipotetic) 500 ron cu pachet complet(masa si cazare) ori sa platiti taxa de participare( ipotetic) 150 ron iar cazarea si masa sa fie pe cont propriu la una din pensiunile din zona, casute, cort, rulota,camper etc....fiecare dupa posibilitati si razgaieli :)

In general la concursuri fiecare poate alege daca sa se cazeze sau nu. Cel putin pe unde am fost eu sau la ce organizam noi in Sibiu, fiecare concurent poate opta pentru pachet complet, sau doar taxa de participare la concurs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint multe variabile de luat in calcul. Depinde de zona, organizator, conditii etc.

Eu, unul, prefer sa merg pe mana organizatorilor, atunci cand ii cunosc si stiu ca se dau peste cap sa fie bine.

Alteori as prefera sa platesc doar taxa (V2), iar uneori s-a intamplat si combinata: adica am platit masa si taxa de participare, iar cazarea in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi la cursa oferim pachet complet de servicii,dar cine doreste poate sa manance din traista si sa doarma unde vrea..oricum la ce organizam noi totul se intampla in tabara(aducem bucatar profesionist de fiecare data si nu am avut niciodata reclamatii ca mancarea a fost putina sau proasta)..intr-adevar sunt si exceptii,la diverse curse cele puse la dispozitie de organizatori au fost foarte scumpe si proaste..dar tine de bunul simt al fiecaruia(ma refer la carciumari aici)..la ceea ce organizez eu(fiindca stiu ce fac si cum fac as lua pachetul complet)si aici ma refer doar la taxa si mancare ..cazarea de la 3 * pana la cort este optiunea fiecaruia..

 

PS.ideea este sa manance toti la un loc in primul rand ptr socializare si in al doilea rand acolo ii gasesti pe toti ptr sedinte,briefing,etc...este un mod de ai avea pe toti la un loc30 de min pe zi..si totodata ca in sala de mese sau terasa cand termina oamenii de mancat sa poata sa se si vada pe un perete in evolutie dupa cursa(asta daca esti pregatit ptr asa ceva)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..eu sincer prefer varianta I mai ales daca bat atata drum prin tara la unele competitii am intentia ca dupa cursa sa pot sta linistit sa mananc sau sa beau un pahar cu ceilalti participanti ,daca e sa o luam de dreptul tot banii aia ii dai pt. serviciile la care te astepti...si daca e sa fie mai ieftin nu e cu foarte mult ca sa poti zice ca ai economisit ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vream sa organizam un concurs la Bz in septembrie, care sa iasa cat mai bine, si intoarcem problema pe toate partile... DAR MIZAM PE UN TRASEU SPECTACULOS :)

 

la o intalnire de genul asta e f important sa ai totul pus la punct..traseul nu e totul...50% din timp oamenii nu au ce face,dupa ce termina traseul si atunci trebuie sa fii pregatit..eu vorbesc in prisma a 2 editii enduro-maniaco-depresiv,4 inchideri de sezon si o gramada de intalniri mai mici dar unde nu am fost sub 20 de motoare...de aia la prima intalnire am fost 8 motoare si acum am ajuns spre suta de participanti...deci tineti cont de toate aspectele.. :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan

Vezi ca in septembrie e off road C-lung, Six Days Grecia, Romaniacs, Carpatica Rally Raid TM.

 

Raspunsul la intrebare este - depinde :burnout: Eu unul prefer in general var 1, insa sunt si cazuri in care prefer varianta 2 - de ex daca la var 1 nu pot sa stau singur in camera (eu nu pot sa dorm daca sforaie cineva langa mine!) sau daca vin cu nevasta mea pretentioasa si la var 1 cazarea e mai ... "enduro" :wave:

 

Cel mai bine e sa fii deschis ambelor variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...