Sari la conținut

Verificare Acte


Razvan-dida
 Share

Postări Recomandate

Deci... Cand vreau sa imi iau un scuter... Merg .. ma intalnesc cu Vanzatorul.... imi arata actele ... sa zicem ca are Talonul ... Cum verific daca talonol este al scuterului ? ....

 

 

Si daca scuterul pe care vreau sa-l cumpar este inregistrat in orasul in care stau si eu... este vreo modalitate prin care sa nu-l mai inregistrez o data dupa achizitionarea lui ? /// sa ramana inregistrat dar legal si dupa ce il iau eu ? ..

 

Multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pe talon este trecuta seria sasiului si modelul scuterului...daca verifici seria cadrului cu ce este scris pe talon atunci ala este...

eu cred ca la punctul 2 vanzatorul tre sa radieze scuterul,iti da tie numarul (daca vrea)si tu il inregistrezi cu datele tale...tre sa iti faca talon pe numele tau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contractul de vanzare-cumparare scris de mana este Legal pt Inregistrarea la primarie ? .... Oricum cred k cel mai bine este sa trag o fuga cu vanzatorul pana la un notar .. nu ?.... stie careva cam cat costa acest lucru?...

 

da e legal ... nu trebuie sa fugi la notar ... si eu am avut doar contractu de vanzare cumparare facut de mana cu seria de buletin a tipului ... seria sasiuluiu ... seria motorului ... si vineri am bagat actele pt numar maine trebuie sa ma duk dupa ele cred ... si eu nu aveam nici C.I. al scuterului ... doar contractul ... si m-am dus am facut o asigurare am platit impozitul si m-am dus cu dovezile la primarie ... am completat cv formular cu numele meu ... firma si modelul scuterului ... anul de fabricatie ... numarul de persoane ... greutatea lui ... greutatea maxima admisa(el plus cei doi pasageri) max ... cnpul meu etc ... date despre mn si scuter ... si am depus copi dupa asigurare impozit ... si mi-a dat cv foaie ca dovada ca acetele sunt depuse cu care chiar daca ma opreste garcea nu am nik ... si gt ... aa si app am platit numarul 850 mi ... asigurare 1 mil 600 si impozitul 80 mi ... atata tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...