Sari la conținut

Ciclomotor .. Permis Sau Nu ?


Razvan-dida
 Share

Postări Recomandate

Daca pe Talonul scuterului scrie Ciclomotor..... trebuie carnet sau nu ? .... Multumesc

Ciclomotor nu exista in legislatia actuala, insa din cate stiu e echivalentul la "Motociclu L1e", adica moped si este necasara doar dovada absolvirii unui curs de legislatie rutiera.

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am referit la talonul scuterului ... cel cu care impreuna cu ,,contractul de vanzare-cumparare merg la primarie pt inregistrare

Pai ala nu e talon, e cartea de identitate a scuterului :wave:

Daca la voi merge inregistrat direct cu ala, tare; prin alte parti trebuie sa treci pe la RAR sa-ti faca omologarea... Vezi ca daca scrie capacitatea cilindrica sub 50, viteza maxima 45km/h si putere sub 4kw, nu trebuie decat cursul de legislatie.

Contractul de vanzare-cumparare facut de mana nu are nicio valoare, asa ti-as putea si eu vinde motorul lui tariceanu :crack: Treci pe la notar :crack:

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ala nu e talon, e cartea de identitate a scuterului :wave:

Daca la voi merge inregistrat direct cu ala, tare; prin alte parti trebuie sa treci pe la RAR sa-ti faca omologarea... Vezi ca daca scrie capacitatea cilindrica sub 50, viteza maxima 45km/h si putere sub 4kw, nu trebuie decat cursul de legislatie.

Contractul de vanzare-cumparare facut de mana nu are nicio valoare, asa ti-as putea si eu vinde motorul lui tariceanu :crack: Treci pe la notar :crack:

Bafta! :burnout:

 

aici te contrazic Vlade ... la mn a fost valabil ... dar la mn era trecut si seria de buletin a vanzatorului ... domiciliul ... semnatura ... si serile sasiu si caroserie :lol: deci daca astea sunt trecute in contract dupa parerea mea nu vad dece nu ar fi valabil ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...