Sari la conținut

Excursie Jud. Brasov


radu_sibiu
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor! :)

 

 

Impreuna cu niste prieteni de ai mei am decis ca in vacanta de Pasti, asta daca bineinteles vremea tine cu noi, sa organizam o "excursie" in jud. Brasov. (apropo...eu sunt din Sibiu :P).

Stiu ca mai este mult pana la vacanta (26 aprilie), dar vroiam sa vad dau de stire in caz ca doriti sa veniti sa aveti timp sa va faceti "siestele" :D.

Eu intre timp am gasit o gramada de poze care te fac sa.... :crack: :burnout: :lol: ....si m-am gandit sa va arat si voua cateva dintre acestea...impreuna cu un "traseu"...spun in ghilimele...pentru ca nu este chiar un traseu...este mai mult o harta cu locurile care ar fi frumos sa le vizitam.

 

 

Astea fiind spuse.....astept doritori!!!

 

:lol: :lol: :)

 

PS: poza 1, 2, 3, 4, 5, 6: Sacele

poza 7: Castelul Bran

poza 8: Fagaras

poza 9, 10, 11, 12, 13: Rasnov

poza 14, 15, 16: Predeal

 

PS2: Sper ca v-am convins cu pozele astea :) :P!

 

:)

 

--- Mesaj completat în 03 Mar 2008 19:56 -------------

Salut tuturor! :D

 

 

Impreuna cu niste prieteni de ai mei am decis ca in vacanta de Pasti, asta daca bineinteles vremea tine cu noi, sa organizam o "excursie" in jud. Brasov. (apropo...eu sunt din Sibiu :P).

Stiu ca mai este mult pana la vacanta (26 aprilie), dar vroiam sa vad dau de stire in caz ca doriti sa veniti sa aveti timp sa va faceti "siestele" :haha:.

Eu intre timp am gasit o gramada de poze care te fac sa.... :crack: :wave: :lol: ....si m-am gandit sa va arat si voua cateva dintre acestea...impreuna cu un "traseu"...spun in ghilimele...pentru ca nu este chiar un traseu...este mai mult o harta cu locurile care ar fi frumos sa le vizitam.

Astea fiind spuse.....astept doritori!!!

 

PS: poza 1, 2, 3, 4, 5, 6: Sacele

poza 7: Castelul Bran

poza 8: Fagaras

poza 9, 10, 11, 12, 13: Rasnov

poza 14, 15, 16: Predeal

 

PS2: Sper ca v-am convins cu pozele astea :D :P!

 

:D

 

Scuzati greselile :kiss:

Poza 16 de fapt nu mai exista :hug:

Iar "impreuna cu un "traseu""...iara am uitat sa il pun...il voi pune acum :D

 

:D :D :D

post-33461-1204565537_thumb.jpg

post-33461-1204565588_thumb.jpg

post-33461-1204565638_thumb.jpg

post-33461-1204565696_thumb.jpg

post-33461-1204565730_thumb.jpg

post-33461-1204565740_thumb.jpg

post-33461-1204565788_thumb.jpg

post-33461-1204565837_thumb.jpg

post-33461-1204565890_thumb.jpg

post-33461-1204565933_thumb.jpg

post-33461-1204565999_thumb.jpg

post-33461-1204566027_thumb.jpg

post-33461-1204566060_thumb.jpg

post-33461-1204566120_thumb.jpg

post-33461-1204566162_thumb.jpg

post-33461-1204566762_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine ai venit pe forum.Eu as merge cu mare placere daca as avea un motor mai bun nu ca are ceva asta doar trebuie sa recunosc miramas sa pot face atatia kilometri intro zi fara probleme si pana ajungem acolo cu 50 km/h :wave: .Oricum am in plan sami iau un scuter de pasti si daca iau o sa vin in excursie.

Asfalt uscat si cine stie poate merg si eu :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine ai venit pe forum.Eu as merge cu mare placere daca as avea un motor mai bun nu ca are ceva asta doar trebuie sa recunosc miramas sa pot face atatia kilometri intro zi fara probleme si pana ajungem acolo cu 50 km/h :lol: .Oricum am in plan sami iau un scuter de pasti si daca iau o sa vin in excursie.

Asfalt uscat si cine stie poate merg si eu :crack:

 

 

Mi-ar face placere sa vi...oricum...noi mergem sa vizitam...deci nu mergem in graba...poate speram sa fie pe doua zile...dar nu stiu daca este posibil. :lol:...Daca aveti vreo idee unde am putea sta peste noapte sau ceva nu ezitati...si bineinteles...nu ezitati sa veniti....:lol:...

 

Bft! :burnout: :wave: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi din zona voastra m-as aventura si eu in excursie...

A si de stat puteti sta cu cortul pe undeva pe camp...insa e cam riscant...insa am auzit multi care au mai facut de astea, si nu au avut probleme...

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 00:54 -------------
Traseul e fain...l-am vizitat si eu cand am fost la mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De stat putem sta la cineva ultima oara cand am fost cu ceva prieteni cu trenul am stat la un batran avea si curte la casa acea si nea costat numai 300mii o noapte pentru 5 insi eu zic ca e putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca o sa vin si eu radule :D:D

 

 

:D Pai tu oricum erai "bagat" in plan :cheers:....sa iti faci trotineta curand :cheers: sa mai tragem niste plimbari :D.....

 

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 15:27 -------------

De stat putem sta la cineva ultima oara cand am fost cu ceva prieteni cu trenul am stat la un batran avea si curte la casa acea si nea costat numai 300mii o noapte pentru 5 insi eu zic ca e putin.

 

Da..si mie mi se pare un pret rezonabil :D...Acum sa vedem...depinde cati ne strangem :angryfire:

 

 

 

 

 

 

................... HAIDETI OAMENI BUNI..... :cheers:

 

 

--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 15:36 -------------
up....common people.....:angryfire: :wave:

 

--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 12:33 -------------
valabil :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

as veni chiar daca sunt din jud hunedoara ca ajungeam eu si pana la sibiu dar sunt plecat in franta in o excursie in acea perioada....:burnout: cazare gasiti foarte ieftin in zona bran, moeciu, aproape de supermarketul wolf, am fost anul trecut cu niste prieteni si am stat 2 zile cu 400 de mi, nu mai am numarul de la oamenii aceeia dar daca ajungeti acolo zic sa incercati pe la casel oamenilor, ca desi nu au pensiune in adevaratul sens al cuvantului, cazeaza turistii

Editat de C.J.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...