Sari la conținut

Cabluri Mz Es


RaduI
 Share

Postări Recomandate

Intrebare ptr. Mz-isti:

Cablurile de acceleratie, ambreiaj, frana, soc, se brodesc de la ETZ ? ca ale mele au camasile varza , nu mai zic de cablurile propriu-zise care-s gripate, ruginite in camasi

 

(pusesem intrebarea asta pe topicul meu dar risca sa ramana neobservata, a aparut ca un edit al postului meu din 3 martie - se poate face ceva cu chestia asta ? )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! cablurile noi de ETZ sunt unguresti si nu sunt de calitate. De exemplu, cablul de ambreiaj, care ar trebui sa fie otelit, il indoi cu mana si asa ramane + dupa culoare, zici ca-i de aluminiu. Eu vreau sa cumpar caburi si camasi de bicicleta, tratate cu teflon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! cablurile noi de ETZ sunt unguresti si nu sunt de calitate. De exemplu, cablul de ambreiaj, care ar trebui sa fie otelit, il indoi cu mana si asa ramane + dupa culoare, zici ca-i de aluminiu. Eu vreau sa cumpar caburi si camasi de bicicleta, tratate cu teflon.

 

daca cautati piese de MZ ES sau ETZ.... ost2rad.de

astia mai au multe piese

 

:D Norbert

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..eu am gasit ceva cablu de ambreiaj de la ceva motocositoare(magazin husqvarna....) foarte bine facut!Grosime 2,5-3mm cu camasa de otel care nu se compreseaza, si il folosesc cu succes la nipru(unde am parghia de la ambreiaj scurtata, adica trebuie forta mult mai mare la actionare...)

Sant mai multe lungimi, si camasile au 9,2mm diametru exterior.....bienenteles unul din capete trebuie refacut pentru ca este doar cositorit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...