Sari la conținut

Becuri De Bord Cbr


Postări Recomandate

buna tuturor!!!mi am dat jos bordul la mobra ,un cbr pt ca am cateva becuri arse.am gasit problema,dar faza e ca nu gasesc nicaieri becuri de 1,7 wati pt 12 V....am fost magazinele moto nu au,doar sa comand (o sa ma usture la buzunar si in + nu am rabdare pana vin de la honda becurile originale) si am fost si la toate mag de piese auto unde gasesc doar becuri de 1.2 wati la 12 V si sunt mai mici decat soclu in care tre sa le bag.asa ca......va rog o idee,un sfat unde sa mi incerc norocul.....

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D sal ..am patit-o si eu ..si pana la urma am gasit in carrefour..sunt seturi de 2 becuri de 1,9 w parca si merg fara probleme..ideea e sa te duci cu ala vechi la tine ca o sa gasesti cel putin 5 dimensiuni .. :D ...am vrut si eu de la reprezentanta da pretul era cam de 10 ori mai mare so.... :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt din brasov.

am incercat la bricostore si carrefour si nimic...am gasit prea mari adica 5 wati si nu mi incap in soclu...si de 1.2 wati...ca de dacie si sunt prea mici...nu mai stiu unde sa caut...

asa arata forma becului.

asfalt uscat!

post-24545-1205258133_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt din brasov.

am incercat la bricostore si carrefour si nimic...am gasit prea mari adica 5 wati si nu mi incap in soclu...si de 1.2 wati...ca de dacie si sunt prea mici...nu mai stiu unde sa caut...

asa arata forma becului.

asfalt uscat!

 

dami un pm cu adresa ta si ti le trimit prin posta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dami un pm cu adresa ta si ti le trimit prin posta

 

am gasit pana la urma.am luat de la alte motoare de unde mi am cumparat motorul.

multumesc oricum si daca mai e ceva o sa te anunt cu becurile,sa speram ca nu....

 

numai bine... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...