Sari la conținut

Romanian Extreme Adventure Buzau


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super!

 

Felicitati Ilie... dar cum de esti asa "OLD"?

 

Imi pare rau ca nu am putut ajunge... am cam pierdut multe, la anul sigur nu mai ratez.

 

PT Demonu'... imi pare extrem de rau. Frate... dar om cu asa de multe ghinioane nu am mai vazut. Cred ca tre sa mearga pe la Curtea de Arges... in vizita.

 

tk!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super!

 

Felicitati Ilie... dar cum de esti asa "OLD"?

 

Imi pare rau ca nu am putut ajunge... am cam pierdut multe, la anul sigur nu mai ratez.

 

PT Demonu'... imi pare extrem de rau. Frate... dar om cu asa de multe ghinioane nu am mai vazut. Cred ca tre sa mearga pe la Curtea de Arges... in vizita.

 

tk!

luci ..specifica tatutule ca pe la manastire ca altfel se baga iar cu motomania pe vreun traseu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las ca ma duc io sa ii bag mintile in cap ca vroia sa vanda exc-ul

da..am auzit,de fapt e pilotul varza.. :kali: ..nu e motorul vinovat ca trage nebunul de gaz si nu se tine la el..i-am zis sa se dea cu basma rosie la gat sa-l fereasca de deochi ca de asta se tot lipeste el de copaci prin padure.. :( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea e ca nu avea viteza, a fost una din acele cazaturi dupa care te ridici , injuri un pic ca ai fost balalau si pleci mai departe... ceasu' rau ce sa ii faci...

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea e ca nu avea viteza, a fost una din acele cazaturi dupa care te ridici , injuri un pic ca ai fost balalau si pleci mai departe... ceasu' rau ce sa ii faci...

 

asa a zis si Jo care era in spatele lui. super ghinion

Eu stiu cel mai bine cum e cu accidentele stupide :baldy:

2005 Zarnesti - ziua 2 de concurs de enduro. LC4 adventure care ma solicita "putin" :blink:. Dupa vreo cateva urcari ajung pe o pajiste, ma relaxez, vad panglica de intrare in padure si merg incet spre ea pe o usoara inclinatie laterala. Din senin motocicleta fuge de sub mine si imi prinde piciorul. Rezultat fractura de peroneu si maleola.

2006 Constanta - ziua 1 a ultimei etape de rally raid. Merg f bine. Il bat pe dusmanu Lutas printr-o navigatie f buna. Ajung la hotel, fac un dus si ies in parcarea hotelului unde incepeau sa apara si ceilalti. Apare si Univetu si ii cer motorul lui cel misto (KTM LC4 Adventure) sa fac o tura. Cad in parcarea hotelului la 5km/h si iau un stalp cu umarul. Rezultat - umar dislocat - superi dureri + perioada lunga de recuperare

2007 tabara Gheorghieni - ziua a 2-a. o urcare interesanta printre brazi. Cativa facem repede urcarea si stateam pe iarba in timp ce ceilalti mai polizau prin padure. Si cobor sa o mai fac o data ca tot mai era timp. Proasta idee. Mi se opreste motoreta intr-o panta. banal. o lasa jos si o iau la fuga in josul pantei vreo 4m. ultimul pas il fac mai lung si aterizez cu calcaiul in niste cioturi. Rezultat - fractura de calcaneu, table, suruburi, 2 operatii si nici acum nu merg ca lumea.

 

2008 nu s-a terminat dar o sa merg mai des pe la biserica :blink:

 

Recuperare rapida Demone!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa a zis si Jo care era in spatele lui. super ghinion

Eu stiu cel mai bine cum e cu accidentele stupide :baldy:

2005 Zarnesti - ziua 2 de concurs de enduro. LC4 adventure care ma solicita "putin" :blink:. Dupa vreo cateva urcari ajung pe o pajiste, ma relaxez, vad panglica de intrare in padure si merg incet spre ea pe o usoara inclinatie laterala. Din senin motocicleta fuge de sub mine si imi prinde piciorul. Rezultat fractura de peroneu si maleola.

2006 Constanta - ziua 1 a ultimei etape de rally raid. Merg f bine. Il bat pe dusmanu Lutas printr-o navigatie f buna. Ajung la hotel, fac un dus si ies in parcarea hotelului unde incepeau sa apara si ceilalti. Apare si Univetu si ii cer motorul lui cel misto (KTM LC4 Adventure) sa fac o tura. Cad in parcarea hotelului la 5km/h si iau un stalp cu umarul. Rezultat - umar dislocat - superi dureri + perioada lunga de recuperare

2007 tabara Gheorghieni - ziua a 2-a. o urcare interesanta printre brazi. Cativa facem repede urcarea si stateam pe iarba in timp ce ceilalti mai polizau prin padure. Si cobor sa o mai fac o data ca tot mai era timp. Proasta idee. Mi se opreste motoreta intr-o panta. banal. o lasa jos si o iau la fuga in josul pantei vreo 4m. ultimul pas il fac mai lung si aterizez cu calcaiul in niste cioturi. Rezultat - fractura de calcaneu, table, suruburi, 2 operatii si nici acum nu merg ca lumea.

 

2008 nu s-a terminat dar o sa merg mai des pe la biserica :blink:

 

Recuperare rapida Demone!

bah ionute si tie iti trebuie basma rosie la gat..serios..

 

PS la marcaje in februarie..incerc sa plec de pe loc,trag tare de gaz,nu vad ca e ud pe jos,spatele derapeaza complet spre stanga si eu ma sprijin pe piciorul drept dar motorul scapa de sub control si cade in timp ce ma sprijin pe picior ..si acum am in fiecare noapte dureri de la ligamente si menisc..nu ma duc la medic pana se termina sezonul ca sigur ma taie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...