Sari la conținut

Mz Rt125


bubnoff
 Share

Postări Recomandate

Salut voua !

 

Ma numesc Mihai Apostol, sunt din Ploiesti si ma intereseaza un MZ RT 125, modelul vechi cu 2 sei. amicul meu george-bogdan a cumparat unul de curand, si ma gandesc si eu serios sa caut unul. m-ar interesa complet pe cat se poate, cu acte inca in regula, nu neaparat functional, insa cat mai corect dpdv repere, nu ciungarit si adaptate piese de la 'jde motorete. chiar daca numere vechi, sa fie propietarul viu. un alt criteriu cat de cat important ar fi sa fie asamblat, nu valiza de piese, macar stiu ca-l demontez si il remontez eu, ptr ca nu am experienta in motociclete, doar imi plac mult.

 

Astept aici ceva oferte sau indicii daca sunt binevoitori si as prefera oarecum sa fie in zona fierul sa il pot cara acasa mai usor. Pe forum Mishul si Radui imi sunt amici , ei au MZ ES250, iar eu as vrea un 125 RT , sa putem iesi impreuna macar o data pe an la plimbare.

 

Inca nu am permis cat A, nu-s motociclist cu state vechi, dar m-ar pasiona un proiect de restaurare pe indelete in beci, in timp. MZ e o motocicleta frumoasa tare, m-as bucura daca as intra si eu in rand cu voi.

 

Multumesc!

 

P.S. am pus si o poza, prima gasita pe gugal cu ce m-ar interesa :blbl:

 

aveti un email mihaiapostol2000@yahoo.com , un tel 0720116708 la care puteti da mesaj si va sun eu, in general nu raspund la nr necunoscute am o mica fobie :crack:

post-21324-1205720110_thumb.jpg

Editat de bubnoff
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...