Sari la conținut

Sfaturi Despre Motor


Profile Deleted
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa stiu si eu daca imi achizitionez un DR sau oricare motor de enduro care ar fi partile negative... ca cele pozitive le stiu ... se uzeaza mai rapid decat restul dai mai multi bani pe intratinere ? etc. rog pe cineva daca stie sa imi spuna.

nu stiu la ce te referi cand zici parti negative..fii un pic mai explicit..in speta dr-urile sunt motoare fara moarte,intretinerea la ele fiind minima..

 

exista topicuri aici despre majoritatea motoarelor de enduro..te sfatuiesc sa pierzi doua zile citindu-le si sa tragi singur concluziile despre ce ti se potriveste sau cat iti permiti sa cheltui pe intretinerea unui motor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu la ce te referi cand zici parti negative..fii un pic mai explicit..in speta dr-urile sunt motoare fara moarte,intretinerea la ele fiind minima..

 

exista topicuri aici despre majoritatea motoarelor de enduro..te sfatuiesc sa pierzi doua zile citindu-le si sa tragi singur concluziile despre ce ti se potriveste sau cat iti permiti sa cheltui pe intretinerea unui motor..

 

 

Sa it idau un exemplu... imi iau un DR350 din 91-92... motorul ala e cam tras totusi de atatia ani.... dau sa zic pe la 1000 pe el dupa asta .... stiu ca e in functie de cum a fost intretinut dar ma refer la faptul ca mi-e frica, ca dup'aia sa nu ma pun sa mai bag bani in el pe piese, intretinere... ca toutusi e cam vechi si pe echipament de enduro ca eu am zis .. ori un DR ori un GS care ma va purta doar pe drumuri ( sunt cam la aceleasi preturi nu de alta )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu si eu daca imi achizitionez un DR sau oricare motor de enduro care ar fi partile negative... ca cele pozitive le stiu ... se uzeaza mai rapid decat restul dai mai multi bani pe intratinere ? etc. rog pe cineva daca stie sa imi spuna.

 

 

LA categoria Hard Enduro tu pui problema de DR? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...