Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

ma bucur ca ai ajuns cu bine sa pregatesti si tu o tura poate ne intalnim iar tot asa de vinerea :unsure:

ms de pompa ai fost omul potrivit la locul potrivit

nici acum nu a lasat roata dar oricum merg maine la vulcanizare

Editat de ticokle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fii te rog mai explicit:

Nu s-a putut sau nu ati vrut?

Nu S-A putut ! A fost o pata de zapada , daca te uiti la pozele ce le-am postat eu pe pagina anterioara o sa vezi !

Posibil in 2-3 sapt sa se topeasca , zapada are grosime aprox 1m , si lungine de vreo 10m , dar mai sunt si alte Pete de zapada ! Se mai vedeau si pe mai incolo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu S-A putut ! [/color]A fost o pata de zapada , daca te uiti la pozele ce le-am postat eu pe pagina anterioara o sa vezi !

Posibil in 2-3 sapt sa se topeasca , zapada are grosime aprox 1m , si lungine de vreo 10m , dar mai sunt si alte Pete de zapada ! Se mai vedeau si pe mai incolo !

Am vazut pozele, am vazut pata de zapada si m-am mirat ca nu ati trecut

De pata aceea se putea trece, zic eu (parerea mea), dar altele voi stiti daca ati vazut si ce ati vazut

Lasa ca trec eu si pentru voi :unsure: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele, am vazut pata de zapada si m-am mirat ca nu ati trecut

De pata aceea se putea trece, zic eu (parerea mea), dar altele voi stiti daca ati vazut si ce ati vazut

Lasa ca trec eu si pentru voi :unsure: :)

Sa zicem ca se putea trece , oricum pana nu vezi cu ochiu tau nu te poti afirma asa de sigur !

In al 2-lea rand si daca ai trece in jos de pata , dak cumva dupa 1km , 2 sau 3 mai prinzi o pata de zapada in sus , 100% nu o treci si nici inapoi numai vi , ca pata de zapada care o cobori , nu o urci ! Asta garantat ! Eu va doresc succes si vreme cat se poate de buna pana atunci , ca sa se topeasca ! Ca o sa vrem si noi sa mai merem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele, am vazut pata de zapada si m-am mirat ca nu ati trecut

De pata aceea se putea trece, zic eu (parerea mea), dar altele voi stiti daca ati vazut si ce ati vazut

Lasa ca trec eu si pentru voi :unsure: :)

 

DIN POZA ASA SE PARE CA TRECI CU USURINTA ,DAR IN REALITATE! :) PREA CRED!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DIN POZA ASA SE PARE CA TRECI CU USURINTA ,DAR IN REALITATE! :unsure: PREA CRED!

lasa ca vedem noi

nu ma dau balena in lingurita dar mi-ar parea rau sa fac atata drum si sa nu pot trece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca vedem noi

nu ma dau balena in lingurita dar mi-ar parea rau sa fac atata drum si sa nu pot trece

Apropo ... nu noi am fost singurii care nu am putut trece ! Inaintea noastra cu doar cateva minute au fost 2 nemtzi cu BMW-urile alea mari GS de 1200 sau cat is , si s-au intors si ei ! Cand au ajuns ei la zapada era un Caddy , masina inpodmolita in zapada ! Se chinuiau sa iasa de 2 ore , ca am vb cu ei ! Si erau echipati cu lopeti ...

In poza pare altfel ... cum am precizat mai devreme ... NU MERITA RISCU , sa treci sa nu te poti intoarce !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele, am vazut pata de zapada si m-am mirat ca nu ati trecut

De pata aceea se putea trece, zic eu (parerea mea), dar altele voi stiti daca ati vazut si ce ati vazut

Lasa ca trec eu si pentru voi :unsure: :rose:

:) :) mah,aia o treceam eu cu CBR-ul...daca pata aia v-a impiedecat sa treceti...duceati motoarele pe sus,doar ati fost 4 barbati acolo...vai de mine!la vara si eu vreau pe acolo!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: :) mah,aia o treceam eu cu CBR-ul...daca pata aia v-a impiedecat sa treceti...duceati motoarele pe sus,doar ati fost 4 barbati acolo...vai de mine!la vara si eu vreau pe acolo!

NU vreau sa par rau , dar daca vrei sa treci cu CBR-u ... trebe sa lasi mila la o parte si sa il bagi la bolovani in toata regula ! Acuma imi pare rau ca nu m-am oprit mai des sa fac poze ! Sunt anumite zone , chiar pe urcare , pe curbe stramte pline cu bolovani si canale ! NU ii chiar jucarie pentru un CBR ! ca soferu ii bun , nu de aia ii vb :rose: :)

Si nu stim ce ii mai departe , am fost aproape jumate din traseu ( ObarsiaLotrului - Novaci )

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACUMA ATZI INTZELES DE CE ZICEAM EU CA II PREA DEVREME PENTRU TRANSALPINA.

Asta ii tot farmecu, ca nu am trecut ! Si macar avem motiv sa mergem napoi dupa vreo 3 sapt :unsure: , ca zona ii foarte frumoasa !

 

Am reusit sa pun pozele pe site ! ... http://www.mypictures.ro/utilizator/poze/Lutzifer?album=1060

Slide-uri zilele urmatoare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci in mod sigur nu ai nici o sansa nicule sa treci in starea actuala a drumului

nu are rost sa intram in polemici de genul carcotasilor dar in mod sigur nu treci fara sa dai cu motorul jos

gandeste-te ca noi am fost si cu nevestele si chiar daca am urcat cu ele pe motor nu a fost floare la ureche

a fost destul de solicitant pt noi mai ales pt cei cu pasager motorul poate sa cada dar doamne fereste de o fractura sau ceva

zapada aia nu ai cum sa o treci si nici ce se vedea peste vale ,pata de zapada mult mai mare

:unsure:

atti peste 3 saptamani de la novaci?

inca ceva portiunea Sugag Obarsea Lotrului se poate trece f usor

daca Kato nu ai mila de cbr si telescoapele lui se poate trece dar sa nu fie ub pe jos

din punctul asta de vedere noi am avut noroc chior nici nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla pe santurile si pietrele ude pe portiunea a doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, nu interpretati ce am scris eu ca pe o polemica.

Doar ca din poze nu se vede ca ar fi fost chiar asa de rau. NU voi merge saptamana urmatoare pentru ca am alte probleme mai importante (prietenii stiu de ce :unsure: ). Voi merge si eu cu voi peste 3 saptamani, ca asa e fain, si pentru ca la munte nu mergi nepregatit. daca voi ati zis ca nu se poate trece, sunt convins ca asa e, ati fost acolo, ati vazut, e clar.

Pentru drumul acela trebuie neaparat sa-mi schimb guma pe spate, cu ce am eu nu pot trece

Felicitari celor care au reusit sa ajunga acolo! :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci in numele tuturor

manuel are o idee scrie aici si vom vedea

:unsure:

aha...

 

am un prieten,aka Grex, care sta pe linga Curtea de Arges si stie un drumuletz care urca pina aproape sub Vf.Moldoveanu..

vb cu el sa vad ce stabilim...si va anuntz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... un drumuletz care urca pina aproape sub Vf.Moldoveanu..

Iar ma faceti sa scot cârcotaÂşu' din mine :rose:

Păi vârful Moldoveanul are aproape 2500 m altitudine.

Ați găsit zăpadă Âşi la mai puțin de 2000 Âşi nu s-a putut trece, iar acum vreți să mergeți până sub Moldoveanul ? :) :)

Am citit undeva pe forum un topic despre dumul acela, dar am înțeles că e foarte dificil chiar Âşi pentru enduro adevărat

Mai bine terminăm ce s-a inceput, adică Transalpina - Pasul Urdele

Părerea mea... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys, ne am intalnit sus in Saua Stefanu pe Transalpina :) Mi a parut bine sa va cunosc. Eu o sa mai incerc in primu uikend din Iulie cel mai probabil, pana atunci nu am timp. O sa incerc din Ranca-Obarsie-L. Oasa-Valea Frumoasei-L. Gatu Berbecului- Sadu. L am facut in 95 cu Dacia era demential, eram cu parintii....sunt in total vreo 80+ Km.....

 

O sa postez la timpu potrivit :unsure:

 

Pana atunci asfalt uscat si numai ture frumoase.

 

PS: Mai stiu trasee prin Mtii Capatzanii dar o sa ma interezes sa vedem in ce stare sunt, tot drumuri strategice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ma faceti sa scot cârcotaÂşu' din mine :)

Păi vârful Moldoveanul are aproape 2500 m altitudine.

 

 

 

 

 

Nu ma pot abtine cu toate ca vreau,dar varful Moldoveanu nu are aproape 2500 m,are mai mult. Are 2544m :unsure: :)

Inca ceva...este cel mai inalt varf din Romania dupa NEGOIU(2535)

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys, ne am intalnit sus in Saua Stefanu pe Transalpina :) Mi a parut bine sa va cunosc. Eu o sa mai incerc in primu uikend din Iulie cel mai probabil, pana atunci nu am timp. O sa incerc din Ranca-Obarsie-L. Oasa-Valea Frumoasei-L. Gatu Berbecului- Sadu. L am facut in 95 cu Dacia era demential, eram cu parintii....sunt in total vreo 80+ Km.....

 

O sa postez la timpu potrivit :unsure:

 

Pana atunci asfalt uscat si numai ture frumoase.

 

PS: Mai stiu trasee prin Mtii Capatzanii dar o sa ma interezes sa vedem in ce stare sunt, tot drumuri strategice.

FAINA MOTOR AI pacat ca nu se poate trece inca

vom reveni curand :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ma faceti sa scot cârcotaÂşu' din mine :rose:

Păi vârful Moldoveanul are aproape 2500 m altitudine.

Ați găsit zăpadă Âşi la mai puțin de 2000 Âşi nu s-a putut trece, iar acum vreți să mergeți până sub Moldoveanul ? :) :)

Am citit undeva pe forum un topic despre dumul acela, dar am înțeles că e foarte dificil chiar Âşi pentru enduro adevărat

Mai bine terminăm ce s-a inceput, adică Transalpina - Pasul Urdele

Părerea mea... :unsure:

ma io vb cu baiatu care e din partea locului si cind se poate merem...nu acu,acu..

peste o sapt ,doua,trei...cind se poa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot abtine cu toate ca vreau,dar varful Moldoveanu nu are aproape 2500 m,are mai mult. Are 2544m

Inca ceva...este cel mai inalt varf din Romania dupa NEGOIU(2535)

pai nu te abține, că de aceea e forum, ca să discutăm

da, desigur că ai dreptate. dar Âşi eu am dreptate, pentru ca 2544 e aproape de 2500, nu? :)

la fel cum eu am aproape 40 de ani, dar dinspre 50 :rose: :) :unsure:

oricum, ideea mea asupra discuției era că dacă a fost zăpadă pe transalpina, pe drumul acela care duce aproape de Moldoveanu e imposibil sa nu fie, chiar Âşi în iulie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT CINE VREA SI ARE CU CE IN DATA DE VINERI 27 Iunie 2008 SE FACE UN TRASEU CLUJ-SIBIU-TRANSFAGARASAN-CURTEA DE ARGES-TRANSALPINA(NOVACI-URDELE-OBARSA LOTRULUI-OASA)DRUMUL CEL MAI INALT DIN TARA UNDEVA LA 2200M-SEBES-CLUJ...PLECAREA SE FACE VINERI PE LA ORA 16 ,IN TOTAL TRASEUL ARE VREO 700KM-DIN CARE VREO 140 KM FORESTIER CRED ,MOTOARE CEL PUTIN SOFT ENDURO DAR SUNT SI EXCEPTII (STIM NOI CINE),PT CARE VOR SA VINA DOAR PE TRANSFAGARASAN POT VENI CU NOI DE VINERI SI SAMBATA SE POT INTOARCE PRIN VALEA JIULUI,SI NU AU DRUM FORESTIER,VINERI 27 SE VA FACE IN JUR DE 240 KM PANA DUPA CARTISOARA INAINTE DE URCAREA PT TRANSAFAGARASAN UNDE VOM INOPTA LA CORT,SAMBATA FACEM TRANSFAGARASANUL CURTEA DE ARGES SI UNDE NE PRINDE SEARA PE TRANSALPINA INOPTAM TOT LA CORT DUMINICA VENIM ACASA ,PT CEI CE VOR SA VINE SAU CARE AU MAI FOST PE TRANSALPINA ASTEPT SFATURI SAU INTREBARI,TRASEUL SI ORA DE PLECARE NU II BATUT IN CUIE DACA ARE CINEVA SUNGESTI,-----pt a merge inpreuna intrati pe forum la cominitati moto la cluj /index.php?showtopic=219421

.............................................AVENTURA CONTINUA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...