Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul trecut in vara inca se lucra intens la el.

Oricum, multumesc mult pentru informatie.

Poate nu de 2 ani atunci ... da eu am fost la Straja in iarna si era facut ... posibil ca din vara anului trecut !

Oricum ii important ca acuma ii bun ! Vedem noi cat tine ca aproape sus deja ii peticit :rock:

 

bun...si urmatoarea iesire cand si cum o fi?

Am vazut azi pe TVR 2 ceva emisiune cu 2 excursionsti , pe jos ... se plimbau prin cheile galbenei !

Se afla in Padis , pe langa Poiana Horea , Rachitele , Belis ... exact exact nush ! Dar se poate afla !

Eu as merge acolo , dar sa am cu cine merge prin chei , sunt destul de greu accesibile , se merge doar pe cabluri si lanturi !

Tudor , baiatu care a fost cu noi acuma din Deva , spunea ca ar vrea si el sapt asta sa mearga in Padis , inca nu am vb cu el dar deja un om ar fi pe lista , posibil si alti !

Eu zic ca ar merita mers , vorbim pe parcurs si astept pareri !

 

Cine stie ca oricum nu poate veni , va rog abtinetiva cu " As vrea , as veni , as , as ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOARTE FAINE POZE SI TRASEUL IN SINE . CATI KM ATI FAVUT ?

Eu cu Atti din Arad pana in Arad am facut 635 aprox , + - 10 km !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun...si urmatoarea iesire cand si cum o fi?

tu o sa fii iarasi mut de la nunta sau alt chef...

 

Si eu as fi vrut :rock: :rock: !

Berti de ce nu m-ai luat cu tine :P :blbl: :lol:

macar ii tineai de urat in orele fara somn...mai Berty la asta nu te-ai gandit cate se pot face in cort daca nu ai somn?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Berty la asta nu te-ai gandit cate se pot face in cort daca nu ai somn?

Cu Atti fa tu ... :rock:

 

Am facut si Slide`urile ...

 

Part 1 / Ziua I ...

Linck de pe MotoTube

 

 

Part 2 / Ziua II ...

Linck de pe MotoTube

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah ce dreak...cine erau aia de sus de stateau si se uitau la ala saracu cu motoru jos,le era greu sa fuga si sa-l ajute? Bagam-as....in ei ceva.... :rock: :blbl: :rock: :finger:Si pe ala sa-l invatati sa-si ridice motorul singur...se ridica cu spatele la el,moto in viteza sa fie,Daca era singur ce facea?

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah ce dreak...cine erau aia de sus de stateau si se uitau la ala saracu cu motoru jos,le era greu sa fuga si sa-l ajute? Bagam-as....in ei ceva.... :rock: :blbl: :rock:

Ceva bolovani de oameni in orice caz , ca erau la doi pasi ! :P

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu o sa fii iarasi mut de la nunta sau alt chef...

da,frumos...toti oamenii "in varsta" se leaga de mine pe forumu' asta...asa...sa revenim la ale noastre...eu ma inscriu la tura de duminica...dar pe chei nu ma duc,ca noah...Buces-Vulcan...prietenii stiu de ce...:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,frumos...toti oamenii "in varsta" se leaga de mine pe forumu' asta...asa...sa revenim la ale noastre...eu ma inscriu la tura de duminica...dar pe chei nu ma duc,ca noah...Buces-Vulcan...prietenii stiu de ce...:rock:

Daca hotaram sa mergem in Cheile Galbenei , atunci facem in asa fel sa plecam de sambata mai dupamasa ... ca altfel intr-o zi nu apucam sa facem nimik !

Vedem catzi ne adunam si stabilim atunci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu prostiile si haidati sa merem de Sambata dupamasa in Cheile Galbenei !

Sa ne adunam mai multi , care vor sa intre in chei ... si dinaia care nu vor !

Ridicati mana care veniti ... :rock: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu prostiile si haidati sa merem de Sambata dupamasa in Cheile Galbenei !

Sa ne adunam mai multi , care vor sa intre in chei ... si dinaia care nu vor !

Ridicati mana care veniti ... :rock: :rock:

Stai sa ne adunam mai multi si dupa sa facem doua echipe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah ce dreak...cine erau aia de sus de stateau si se uitau la ala saracu cu motoru jos,le era greu sa fuga si sa-l ajute? Bagam-as....in ei ceva.... :rock: :blbl: :rock: :finger:Si pe ala sa-l invatati sa-si ridice motorul singur...se ridica cu spatele la el,moto in viteza sa fie,Daca era singur ce facea?

 

Pai normal ca doar suntem romani, ca de, daca suntem saraci tre sa fim si prosti sa nu ne dezmintim, precis stateau si radeau dobitocii, bine era daca pica vaca de 250 de kile pe ei sa nu mai stea ca prostii, vorba aia, facem haz de necaz, dar de necazul altuia... Ce sa astepti, bucura-te ca nu s-au dus sa-l impinga la vale.

 

N-ai cu cine, niste tarani...

 

Ce dracu ma chiar asa de prosti suntem?, te uiti pe Discovery la cate un reportaj prin Africa si vezi ca vine tot satul cu nevestele in tatele goale si copii aia subnutriti sa ajute sa scoata masina sau motorul din nisip, din pacate nu stiu cand o sa ne trezim, sa nu ne mai prapadim de ras ca-i moare capra vecinului si sa ne uitam mai bine ca a noastra e moarta de mult in cotet ca am uitat sa-i dam de mancare de cat de preocupati eram cu necazul vecinului.

 

Asta e cultura...

Editat de ovisey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal ca doar suntem romani, ca de, daca suntem saraci tre sa fim si prosti sa nu ne dezmintim, precis stateau si radeau dobitocii, bine era daca pica vaca de 250 de kile pe ei sa nu mai stea ca prostii, vorba aia, facem haz de necaz, dar de necazul altuia... Ce sa astepti, bucura-te ca nu s-au dus sa-l impinga la vale.

 

N-ai cu cine, niste tarani...

 

Ce dracu ma chiar asa de prosti suntem?, te uiti pe Discovery la cate un reportaj prin Africa si vezi ca vine tot satul cu nevestele in tatele goale si copii aia subnutriti sa ajute sa scoata masina sau motorul din nisip, din pacate nu stiu cand o sa ne trezim, sa nu ne mai prapadim de ras ca-i moare capra vecinului si sa ne uitam mai bine ca a noastra e moarta de mult in cotet ca am uitat sa-i dam de mancare de cat de preocupati eram cu necazul vecinului.

 

Asta e cultura...

Asta asa ii ... ai dreptate 100% ! Trist dar adevarat ! :rock:

 

 

Pentru cei interesati ...

Aici pe site-u asta Cheile Galbenei puteti vedea mai multe detalii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal ca doar suntem romani, ca de, daca suntem saraci tre sa fim si prosti sa nu ne dezmintim, precis stateau si radeau dobitocii, bine era daca pica vaca de 250 de kile pe ei sa nu mai stea ca prostii, vorba aia, facem haz de necaz, dar de necazul altuia... Ce sa astepti, bucura-te ca nu s-au dus sa-l impinga la vale.

 

N-ai cu cine, niste tarani...

 

Ce dracu ma chiar asa de prosti suntem?, te uiti pe Discovery la cate un reportaj prin Africa si vezi ca vine tot satul cu nevestele in tatele goale si copii aia subnutriti sa ajute sa scoata masina sau motorul din nisip, din pacate nu stiu cand o sa ne trezim, sa nu ne mai prapadim de ras ca-i moare capra vecinului si sa ne uitam mai bine ca a noastra e moarta de mult in cotet ca am uitat sa-i dam de mancare de cat de preocupati eram cu necazul vecinului.

 

Asta e cultura...

macar noi sa ne ajutam daca altii nu-s interesati!

eu am facut cat am putut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine incet sa stim cine vine ... asa in mare !

Pana acuma cine stiu sigur ar fi ! Eu , Atti si Alex ( Duda ) ... altii nush sigur , sa anunte fiecare personal !

 

Sa va faceti o idee unde sunt Cheile Galbene pun o harta cu traseul pana acolo din Arad !

post-26086-1223457711_thumb.jpg

 

Eu is de parere ca Sambata pe la ora 15:00 - 16:00 sa plecam din Arad , sa putem lucra ceva pana la ora aia !

Iar Duminica , asa pe la ora 9:00 - 10:00 sa intram in Chei ( pe jos ) ... si dupa ce iesim din ele dupa vreo 2-3 ore sa mai mergem la plimbare cu motoru ;) prin zona pana pe la ora 16:00 - 17:00 , dupa care fiecare catra`casi ! ;)

 

Cei din alte judete sa isi spuna si ei parerea , sa vedem cine vine si unde si cand ne intalnim !

 

Harta de pe site , aici vedeti exact unde sunt cheile ...

post-26086-1223461988_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am refacut putin traseul nostru din Arad , ca ii mai scurt asa ...

post-26086-1223479544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...