Sari la conținut

Etz Intretinere


christensen
 Share

Postări Recomandate

Am cumparat aparatoarea de lant si cel din spate.(18ron/buc pt cel 'elastic' de lant iar pt pinionul spate 20ron).

doresc sa aflu cu ce undeti lantul si la ce interval de timp pt a obtine o viata cat mai lunga a lantului si a pinioanelor!

- ulei motor 10w-40

- ulei motor 15w-40

- ulei motor folosit(pt bicicleta acesta il folosesc si ii super, nu se depune praful ca si pe vazelina)

- ulei cutie viteza 80w-90

- vazelina

- sau altceva folosit de voi!

 

:(

am deschis un nou topic deoarece forumul acesta ii naspar rau....daca vreau sa editez postul nu se poate, iar daca postez ultimul si mai doresc sa adau ceva peste o zi nu mai imi numi apare ca fiind un nou raspuns si nimeni nu se mai uita la ea!ce sa mai zic de adaugat de poze sub 0!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat aparatoarea de lant si cel din spate.(18ron/buc pt cel 'elastic' de lant iar pt pinionul spate 20ron).

doresc sa aflu cu ce undeti lantul si la ce interval de timp pt a obtine o viata cat mai lunga a lantului si a pinioanelor!

- ulei motor 10w-40

- ulei motor 15w-40

- ulei motor folosit(pt bicicleta acesta il folosesc si ii super, nu se depune praful ca si pe vazelina)

- ulei cutie viteza 80w-90

- vazelina

- sau altceva folosit de voi!

 

:(

am deschis un nou topic deoarece forumul acesta ii naspar rau....daca vreau sa editez postul nu se poate, iar daca postez ultimul si mai doresc sa adau ceva peste o zi nu mai imi numi apare ca fiind un nou raspuns si nimeni nu se mai uita la ea!ce sa mai zic de adaugat de poze sub 0!

Daca ai aparatoare poti folosi si ulei de floarea soarelui. Eu nu aveam aparatoare si lantul nou bine spalat il fierbeam in ceara de lumanare si ceara de albine si era super patrunde f. bine la role si nu se leaga praful. Mai nou poti cere la pravalie ca precis sunt produse moderna Spray etc( despre calitatea lor nu pomenesc)

Cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai putea sami zici numele produsului ca nu sunt din bucuresti si vreau sa ma uit pe aici poate gasesc.

mersi

 

--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 15:29 -------------
am pus ulei T90 si am fost la o tura cu ea dar tot mia 'vopsit' in jurul pinionului (undei aprinderea) nu prea a ramas pe lant. :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...