Sari la conținut

Probleme Carburator


SEBYK
 Share

Postări Recomandate

Am mai pus o intrebare acum cateva saptamani...am un zzr400..cand stationa motorul, gaseam primul carburator din stanga umezit de benzina, daca mergeam nu mai era umed(probabil de la curent se usca)..Mi s-a spus sa verific plutitorul si cuiul pontou..am verificat...totul ok, plutitorul nu e spart, cuiul in stare buna, inchide bine..........acum problema sta in felul urmator...cand am desfacut capacul carburatorului unde e plutitorul...acesta era uscat..nici urma de benzina.. :hug: :( a, curatat totul pe acolo (erau niste depuneri..la culoarea ruginei, care insa s-au sters imediat) am pus totul la loc...si surpriza (sau nu) tot umezeste, picura... ce ar putea fi? sa fie garnitura de la capacul acela de la carburator??ca nu stiu ce sa mai cred.. motorul merge perfect...rotund, trage bine.. ce ar putea fi...plz need help dau o :burnout: :cheers:

Editat de SEBYK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta sa schimbi garniturile..poate o fi de acolo. Se gasesc (ar trebui) pe Louis. Ideea e ca nici nu vedem unde se umezeste (care parte a carburatorului, pe interior/exterior, spre admisie, spre alimentare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil si nivelul este prea mare .

deci verifica si nivelele

 

 

Ok...si cum verific nivelul?? :cheers: Am mai spus...nu sunt expert in mecanica... menzionez ca motoru merge normal :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...