Sari la conținut

Roata Spate ?


suciucfi
 Share

Postări Recomandate

Stimati forumisti am o nedumerire poate si datorita faptului ca sunt nou sau poate ma preocupa lucruri ce nu ar trebui.Am achizitionat un scooter MBK second care arata ff.bine bar ca la orice lucru second nu sti ce a facut cel dinainte cu el .Am observat ca roata mea de pe spate daca incerci sa o antrenezi in rotatie cu mana merge greu chiar foarte greu si se aude ca si cum ar freca ferodoul pe interiorul tamburului si astfel ca am dat roata jos si nimic deosebit (ferodoul arata chiar bine ).Dupa ce am pus roata sus si am strans-o se invarte parca mai greu .Am mai slabit f. putin roata si parca nu mai strangea asa tare dar acum am observat ca parca are o portiune in care se invarte mai usor apoi strange .Este normal sa fie asa ?Nu ar trebui la o antrenare cu mana sa se invarta putin din inertie sau nu?

NU TREBUIE SA O STRANG ASA TARE ?

ARE PE LINGA SAIBA DINTRE ROATA SI PARTEA FIXA INCA CEVA?

MAI GRAV AR FI SA FIE CUMVA AXUL STRAMB SPRE TRANSMISIE ?stramb stramb dar in ce freaca atunci? :bigstar:

PREA MULT ULEI IN TRANSMISIE ?il da afara nu?

:finger: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa mai desfaci putin cablul de frana de jos,de sub carter,facand asta se vor strange sabotii si poate vor elibera roata.

PS: Puteai sa postezi la Sectiunea >Service Scutere<

PS: Dupa ce te lamuresti citeste si >Asta<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...