Sari la conținut

Scrie Numele Proprietarului In Ci Cand E Nou Mopedul ?


RPG0
 Share

Postări Recomandate

Pai titlul spune tot...

Cand am cumparat mopedul (Yamaha TZR 50) nu au trecut nume proprietar pe cartea de identitate. Dar nici nu cred ca ar trebui sa fie trecut acolo, ca trebuie sa am numar intai (numar de inmatriculare / inregistrare e una din rubrici).

Intrebarea e: Cand ati cumparat mopedul, nou, aveati rubrica completata ? Daca nu, v-a completat-o cineva dupa (primaria / politia) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la primarie, ceri numarul, ei iti dau un bilet cu viitorul numar. Mergi la udriste sa-ti dactilogrfieze numele pe Ci si numarul ala. Apoi, cu cartea dactilografiata mergi si iti iei numarul. E topic despre inscrierea mopedurilor, puteai citi acolo.

Mai e in Udriste ? Stiam ca s-a mutat pe fabrica de glucoza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza unde. Trebuie undeva unde au masina de scris si cineva care sa stie. Vezi ca mai erau si pe langa targul Vitan, dar nu stiu daca-s si in timpul saptamanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa-l radiez pt instrainare ... m-am dus cu toate actele la primarie ca acolo l-am inscris si acolo trebe sa-l radiez. si javrele alea m-au trimis la plimbare cica trebe o cerere si ca mai trebe sa fiu trecut pe CI, si nu-s...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine este trecut intr-adevar numele fostului proprietar. Am mers cu el la un birou de acte si i l-a batut cineva la masina de scris. Cat despre cerere de radiere, este identica cele de inmatriculare.

Radierea s-a facut pe loc. Mentionez ca toata aceasta operatiune s-a facut la Primaria Generala Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cosminache, cum naiba sa-l radiezi daca nu esti propietarul de pe carte? Mergi, trece-te pe carte, si dupa aia la primarie.

 

vrei sa ma crezi ca de cand l-am luat din reprezentanta n-am observat asta :lol: in fine imi fac timp trec pe la udristei sa-mi bata cineva la masina si pe urma fac o cerere ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie scris numai numele, sau mai trebuie vreo stampila, semnatura etc?

Stampila si semnatura se pune numai la primarie sau la politie (dupa caz inregistrare sau inmatriculare)

 

 

 

Bafta! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ! oameni buni , voi nu aveti nici o treaba sa scrieti pe cartea de identitate a mopedului acolo scrie doar politia , cum sa scrieti voi ? daca va uitati pe cartile de identitate de la masinile voastre ( cei care aveti ) o sa observati asta . nu faceti prostia sa scrieti voi in cartea de identitate. eu am facut RAR la scuter si in cartea de identiatte la propietar nu era trecut nimeni .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...