Sari la conținut

Tabla Dural


ekkemu
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Am zis sa incerc si aici ca banuiesc ca voi faceti multe chestii artizanal si m-ati putea ajuta cu aceasta informatie. Caut o bucata de tabla de duraluminiu ca sa o folosesc ca scut. Planul e s-o prind de scutul deja existent, care e din tevi, nu sa-l inlocuiesc.

 

Ma puteti indruma unde as putea gasi o bucata de tabla de dural? Sau macar daca stiti unde as putea gasi un scut de motor de dural sa incerc sa-l adaptez?

 

Orice parere, opinie, legata de confectionarea unui scut e binevenita :(

 

 

Multumesc,

Adi

Editat de ekkemu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai exista unele masini mai noi, ce au scutul de jos de la baia de ulei din aluminiu...dute la un cimitir de masini..si poate gasesti ceva folositor pe acolo...e simplu cu asa ceva ii dai modelul ce vrei tu fiind destul de mare paca....sau pe la vreun atelier de motoare prin cluj poate gasesti vreun scut ce il poti adapta sau modifica...caci tabla de aluminiu de dural e scumpa prin tara din cit tin eu minte .... apropo esti din cluj maramures dupa nr de motor sau de unde??

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai exista unele masini mai noi, ce au scutul de jos de la baia de ulei din aluminiu...dute la un cimitir de masini..si poate gasesti ceva folositor pe acolo...e simplu cu asa ceva ii dai modelul ce vrei tu fiind destul de mare paca....sau pe la vreun atelier de motoare prin cluj poate gasesti vreun scut ce il poti adapta sau modifica...caci tabla de aluminiu de dural e scumpa prin tara din cit tin eu minte .... apropo esti din cluj maramures dupa nr de motor sau de unde??

 

salut

 

Aha, o sa incerc si la dezmembrari auto. Dar cum imi dau seama daca e aluminiu sau duraluminiu?

 

Da, sunt din Baia Mare de loc, dar locuiesc in Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, o sa incerc si la dezmembrari auto. Dar cum imi dau seama daca e aluminiu sau duraluminiu?

 

Da, sunt din Baia Mare de loc, dar locuiesc in Cluj.

na pai asta sincer sa spun nu stiu, dar fiind folosit acel aluminiu la protectia baii de ulei presupun ca e duraluminiu...e folosit sa protejeze baia si pt ce ai tu nevoie e bun....

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...