Sari la conținut

Regulament


Postări Recomandate

Daca in prima proba nu ma incadrez in timp, sa presupunem ca din motive tehnice, dar in a doua proba RECUPEREZ intarzierea din prima proba si sunt in timpul meu, de ce nu se tine cont ? Voi ce parere aveti?

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca in prima proba nu ma incadrez in timp, sa presupunem ca din motive tehnice, dar in a doua proba RECUPEREZ intarzierea din prima proba si sunt in timpul meu, de ce nu se tine cont ? Voi ce parere aveti?

 

ce faci bikere, reinvetezi regulamentul de enduro? :crack: :friends:

 

Enduro a fost gandit ca o cursa de anduranta si regularitate - de-aia trebuie sa stai in timpi. Cei pasionati de viteza au o cursa mai potrivita pentru ei - motocross. Cei pasionati de viteza si de anduranta au alta cursa - rally raid.

Daca s-ar putea "recupera" timpi enduro ar deveni un sport foarte riscant - toata lumea ar alerga prin padure intr-o dementa si organizatorii ar trebui sa aibe mai multe salvari si elicoptere decat arbitrii de traseu.

Eu cred ca e bine gandit asa cum e - enduristul trebuie sa mearga suficient de repede ca sa stea in timp si suficient de incet ca sa nu rupa motorul si sa nu se epuizeze din prima tura. Apoi, pe probele cronometrate poate sa traga gazul cat vrea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este corect.

 

Daca la un punct control orar (PCO) ai intarziere, nu e sigur ca poti recupera pana la urmatorul punct. Astfel - odata penalizat pentru intarziere - ai aceleasi intervale de timp intre urmatorii PCO, deci ai sanse egale cu altii...

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...