Sari la conținut

kilometraj voshod


feclistluci
 Share

Postări Recomandate

Sal,baieti am si eu o problema...Voshodul meu nu avea cablul de kilometraj montat,am cumparat cablu cu camasa cu tot,problema e k jos vechea camasa era prinsa intr-o bucsa si n-am reusit sa o scot,asha k m-am hotarat sa bag cablul pe vechea bucsa.Problema e k nu stiu daca l-am pus bine,la un capat al cablului are o saiba fixata pe el si la celalalt capat nu are nik,capatul cu saiba unde vine?La vitejometru sau jos?Problema e k mie nu prea imi indica,decat cand depasesc 30-40,si atunci pur si simplu sare si revine la 0.Eu am permis cat. B nu si A,si motocicleta o alerg mai mult pe camp..cineva mi-a spus k cik imi arata viteza doar daca o intind putin la drum,nu si in demaraje si frane,e adevarat?desi nu prea cred...mai am o problema, capacul nu se inchide f bine,la surubul din spate ramane o despartitura..eu cand am scos odata capacul am indoit tija aceea,acum am indreptat-o,dar am mers ceva cu ea strmba,asta sa fie problema?

 

Mersi.. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva mi-a spus k cik imi arata viteza doar daca o intind putin la drum,nu si in demaraje si frane,e adevarat

NU

 

trebuie sa indice viteza tot timpul. (ma rog, peste 5-10km/h).

 

eu mi-am pus de curand cablu+ceas de kilometraj, dar zau daca inteleg ce vrei sa spui cu saiba aia. poti sa pui niste poze la cablu?

 

edit. capacul ala... vezi in ce tine, sa nu prinda vreun cablu.

daca tine in tija (care tb sa fie dreapta), incearca sa mai slabesti ambreiajul.

 

edit2. probabil ca din cauza capacului nu se imbina pinionul cu piesa aia in care intra tija ambreiajului si nu se mai transmite miscarea rotii la cablu.

Editat de ticolino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambreiajul se regleaza doar din surubul de sus adica cel care intinde cablul sau se poate regla si de jos?In functie de ce sa-l reglez?In functie de momentul de debreiere?sau cum..?Eu am cumparat cablul din targ,e posibil sa nu fie de Voshod?cu toate k se nimereste la fix,din pacate nu pot pune poze..dar la un capat cablul are o saiba bagata care probabil k il tine sa nu sara de la vitezometru(banuiesc eu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite cam asa arata cablul meu.

 

 

are intr-adevar o saiba mica, pe miez, in partea dinspre ceas.

chestia e ca nu ai cum sa-l montezi invers.

 

ambreiajul se poate regla si de jos (e pe capacul din stanga, in lateral, un surub mare de vizitare), dar ma refeream la reglarea de sus, ca e mai accesibila. asta DOAR daca se tine in tija.

post-4740-1121158261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...