Sari la conținut

Am Si Eu Nevoie De Ajutor Legat De Un Simson


D M X
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti am si eu nevoie de putin ajutor ,incerc sa ajut un prieten care nu are acces la internet. ce urmeaza sa scriu sunt cuvintele lui exact ce vrea:

 

" vreau sa modific un Simson sport 250.Am roti de 18 si pe fata si pe spate.Vreau in spate sa-i pun o roata de 15 sau 16.Ce sfat dati? ,de dacie?Daca da cum modific janta si spitele.

 

nu prea as vrea sa tai din cadru,pentru ca nu stiu cat de rezista daca il modific.Astept sfaturi.

 

De unde pot procura sa, gen bicicleta(de chopper),merge taiata cea veche?

de unde iau janta. merci "

 

 

Astept un ajutor din partea voastra daca e ceva si puteti sa ne ajutati lasa-i aici un mesaj sau un nr de tel si suna prietenul merci si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti am si eu nevoie de putin ajutor ,incerc sa ajut un prieten care nu are acces la internet. ce urmeaza sa scriu sunt cuvintele lui exact ce vrea:

 

" vreau sa modific un Simson sport 250.Am roti de 18 si pe fata si pe spate.Vreau in spate sa-i pun o roata de 15 sau 16.Ce sfat dati? ,de dacie?Daca da cum modific janta si spitele.

 

nu prea as vrea sa tai din cadru,pentru ca nu stiu cat de rezista daca il modific.Astept sfaturi.

 

De unde pot procura sa, gen bicicleta(de chopper),merge taiata cea veche?

de unde iau janta. merci "

 

 

Astept un ajutor din partea voastra daca e ceva si puteti sa ne ajutati lasa-i aici un mesaj sau un nr de tel si suna prietenul merci si eu

Spune-i te rog sa renunte

1. ce viteza va avea cu o astfel de roata?

2. avand racire cu aer motorul va ajunge la temperaturi f. mari.

3. Mai lat de 400 fara modificari serioase nu incape.

4. Trebe modificat cardanul ceea ce presupune lucru de meserias.

5.Pentru solo anvelopa de masina nu-i buna ca-i dreapta si trebe rotunda.

6.presupun ca vrea sa-i ridice si fata inseamna ca ar putea sa ramana fara ungere cel putin la pante.

7. Decat sa mai nenoroceasca un Simson mai bine cauta sa il schimbi cu unul choperit asa castiga toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca cel mai bun lucru este s-o puna in functiune asa cum este, cu piese originale sau apropiate de cele originale! Simsonul este o bijuterie pt cine stie sa o aprecieze, sa o intretina! STRUTO-CAMILE sunt destule, dar nu prea merg pe sosea, le vezi doar prin poze pe forum. In final e treaba lui, fiecare face ce vrea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...