Sari la conținut

Soft Enduro Petrosani-obarsia Lotrului-sebes


Postări Recomandate

Astept doritori! :)

Daca nu, merg singur :) Revin cu poze.

 

Asfalt Uscat!

 

Salutare la toata lumea!

Tura de ieri a fost grozava, exceptand bineinteles drumul Timisoara-Petrosani si Sebes-Deva, unde traficul si caldura infernala nu mi-au adus mari placeri.

Trebuie sa mentionez ca drumul Petrosani-Obarsia Lotrului si mai departe pana la Sebes nu este deloc dificil: partial asfalt, partial macadam. Si apropos de drumuri dificile portiunea de Transalpina de la Novaci la Obarsie a fost facuta de o familie cu un Audi 80 (am stat de vorba cu domnul respectiv) - asa ca orice motociclist cred ca se poate descurca :P ... Aproape de Sugag sunt cativa kilometrii buni de asfalt proaspat turnat care au reusit sa ma binedispuna dupa atata drum de mers prin hartoape si praf.

Si la capitolul inedit: m-am intalnit cu 3 grupuri de nemti - unul cu un 4x4, altii cu 2 1100 GSuri si altii tot cu 2 Bmw si cu un Suzuki VStrom. Toti erau pe drumuri de saptamani (norocosii). Cu ultimii am vorbit mai mult, facusera un tur al Romaniei si veneau dinspre Constanta.

Iar ca sa finalizez (vorba lunga saracia omului): recomand traseul tuturor, numai cu companie si cu mai mult timp..e pacat sa treci pe langa asa locuri si sa nu zabovesti macar vreo 2 zile.

Imediat vin si pozele :)

 

post-18182-1214464447_thumb.jpg

in drum spre Lacul Oasa

 

post-18182-1214464490_thumb.jpg

vf Mija -masivul Parang

 

 

post-18182-1214465457_thumb.jpg

grupul de nemti - al' mai mic sunt eu :)

 

post-18182-1214465219_thumb.jpg

Lacul Oasa - observati vechiul drum inundat

post-18182-1214464407_thumb.jpg

post-18182-1214465297_thumb.jpg

Editat de maz55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo domnule ! Pai ce vorbiram noi ? Te-ai dus in recunoastere ? Am zis ca te anunt, in iulie, cand ma apuc si eu de TA de la S la N. Felicitari pentru tura !

 

Cum s-a comportat Freewindu ?

 

Vinovat recunosc. M-am hotarat brusc pt ca aveam cazare moca la Deva si am zis ca ar merita o tura mica asa 4 fun.

Freewindul nema problema. Merge oriunde bucuros!

Astept noutati :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...