Sari la conținut

Motowell Magnet City Vs Magnet Sport


DeadlySick
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Doresc sa achizitionez 1 dintre aceste scutere dar nu stiu exact daca diferenta de pret dintre cele 2 ( aproximativ 600 RON ) este justificata sau nu,

cel sport are in plus Toba sport si Frana disc spate ( cred ca oricum multi dintre voi stiau asta :) )

 

Intrebare:

 

Frana disc Vs tambur, exista o diferenta mare intre cele 2 in cazul de fata ?

 

Toba sport aduce si altceva decat sunet schimbat ? deasemeni ma intereseaza doar in cazul de fata pt a nu crea 1000 de off topic-uri :P

 

Consumul dintre cele 2 este sensibil egal sau vorbim de 40%-50% in plus pt cel sport. ?"

 

 

PS : rog pe cei care doresc sa-mi comenteze optiunea de a, achizitiona unul dintre aceste scutere sa se abtina nu doresc SH nu doresc alta marca vreau unul dintre aceste 2 dar inca nu stiu care, de aceea va rog daca puteti sa ma ajutati sa o faceti dar doar la subiect :)

 

 

Multumesc Anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de frana , cu ambele poti bloca roata , cu cea pe disc e mai usor de franat (tragi mai usor de manetica), la performante sunt identice, nu merita bani in + pt disc spate.

Din cate am vazut pe forum toba la 2t e f importanta , deci da ar putea sa-ti aduca ceva km in + la top speed si o acceleratie mai buna.

Ambele sunt 2t , normal nu ar trebui sa difere f mult consumul , eu zic ca nu ai sa vezi consum mai mare de 30% la cel sport (parerae mea).

 

La cel sport ai in plus : - putere -roti 13" - frana disc -normal ar trebui sa ai si un top speed mai mare decat varianta city ... cred ca ar merita 600 in +

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de frana , cu ambele poti bloca roata , cu cea pe disc e mai usor de franat (tragi mai usor de manetica), la performante sunt identice, nu merita bani in + pt disc spate.

Din cate am vazut pe forum toba la 2t e f importanta , deci da ar putea sa-ti aduca ceva km in + la top speed si o acceleratie mai buna.

Ambele sunt 2t , normal nu ar trebui sa difere f mult consumul , eu zic ca nu ai sa vezi consum mai mare de 30% la cel sport (parerae mea).

 

La cel sport ai in plus : - putere -roti 13" - frana disc -normal ar trebui sa ai si un top speed mai mare decat varianta city ... cred ca ar merita 600 in +

 

un mare avantaj toba sport...la fel rotile de 13' si frana spate,care la Magnet City lasa de dorit (city are tambur)...consumul este mai mare ca la Magnet City...motorul am inteles ca este identic....eu as zice ca merita cei 600 ron in plus...tu decizi,multa bafta si daca il iei bun venit in randul posesorilor de Magnet...

p.s. - vezi ca exista pe forum topic cum sa delimitezi Motowell...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezkreator, daca nu ma insel tu chiar ai "brevetat" o delimitare pt el :kali:, in mod sigur imi voi achizitiona o "fantana cu motor sport :kali: " in max 2-3 sap.

Va Multumesc pt lamuriri si abia astept sa ne vedem in trafic :kali:

Editat de DeadlySick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezkreator, daca nu ma insel tu chiar ai "brevetat" o delimitare pt el :kali:, in mod sigur imi voi achizitiona o "fantana cu motor sport :kali: " in max 2-3 sap.

Va Multumesc pt lamuriri si abia astept sa ne vedem in trafic :kali:

da,este o aprindere electronica simpla care functioneaza excelent de 1 an de zile,o poate face un electronist in putin timp...culorile firelor corespund pt Magnet City...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...