Sari la conținut

Enduro De Proba


Postări Recomandate

Salut,

 

Sunt si eu fan motoare offroad, dar nu am avut pana acum ocazia sa ma dau pe un motor adevarat de offroad, am incercat doar motoare de 50-80cmc si nu fac fata in primul rand pentru ca puterea vine doar la turatie mare.

 

As fi curios, inainte sa imi iau un motor adevarat, cam cum se simte un motor mai mare - 250, 350, 400 etc ca sa vad cam cum se simte si cat de mare ar trebui sa fie ca sa imi fie pe plac.

 

Pentru asta insa nu stiu pe unde pot sa gasesc si eu motoare de inchiriat. Daca e cineva care inchiriaza sau cunoaste un loc prin zona Bucurestiului(pe o raza de 200-300km, nu lipit de oras) unde se gasesc motoare offroad de inchiriat please let us know.

 

Multumesc,

Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt si eu fan motoare offroad, dar nu am avut pana acum ocazia sa ma dau pe un motor adevarat de offroad, am incercat doar motoare de 50-80cmc si nu fac fata in primul rand pentru ca puterea vine doar la turatie mare.

 

As fi curios, inainte sa imi iau un motor adevarat, cam cum se simte un motor mai mare - 250, 350, 400 etc ca sa vad cam cum se simte si cat de mare ar trebui sa fie ca sa imi fie pe plac.

 

Pentru asta insa nu stiu pe unde pot sa gasesc si eu motoare de inchiriat. Daca e cineva care inchiriaza sau cunoaste un loc prin zona Bucurestiului(pe o raza de 200-300km, nu lipit de oras) unde se gasesc motoare offroad de inchiriat please let us know.

 

Multumesc,

Mihai.

Pina vei primi un raspuns cu locatie la 200,300 Km de Bucuresti,iti trimit o oferta de la 500 de Km...............ar trebui sa ajungi la Baile Herculane ( cu trenul ) detalii ale locatiei,doar daca esti interesat de oferta. trimite mesaj privat

La pretul asta,ai un offroad de 250 - 600 cmc,cineva care te asista,instrueste si te conduce pe trasee de offroad.O zi de condus,cu opriri,proceduri/tehnici de conducere off road,etc.

 

 

Numai bine.

 

Pina vei primi un raspuns cu locatie la 200,300 Km de Bucuresti,iti trimit o oferta de la 500 de Km...............ar trebui sa ajungi la Baile Herculane ( cu trenul ) detalii ale locatiei,doar daca esti interesat de oferta.1.000.000 lei vechi/zi,la care se mai adauga benzina ( 5 - 8 ) litri.

La pretul asta,ai un offroad de 250 - 600 cmc,cineva care te asista,instrueste si te conduce pe trasee de offroad.O zi de condus,cu opriri,proceduri/tehnici de conducere off road,etc.

 

 

Numai bine.

0724.859992

daurel100@yahoo.com

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

laurentiu si doru de la husaberg te pot ajuta.cauta l pe lorentzo in andronache si o sa te lamuresti cum sta treaba cu motoarele de enduro.il gasesti si aici pe forum ca sta mereu ascuns la panda :kali:

 

laurentiu---- LO550 vorbeste cu el

 

De acord cu tine, numai sa mai fi mers pe motor. Altfel pagubele pot si destul de mari.

Oricum baietii de la Husaberg sunt foarte deschisi.

 

Ca sfaturi pot sa iti spun ca este musai sa fi echipat cand faci teste sau inchiriezi moto.

Moto avariat din cauza ta inseamna bani in plus peste taxa de inchirire.

Din cauza asta am scris ce am scris mai sus.

Baietii de la Husaberg nu cer taxa pentru teste

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine, numai sa mai fi mers pe motor. Altfel pagubele pot si destul de mari.

Oricum baietii de la Husaberg sunt foarte deschisi.

 

Ca sfaturi pot sa iti spun ca este musai sa fi echipat cand faci teste sau inchiriezi moto.

Moto avariat din cauza ta inseamna bani in plus peste taxa de inchirire.

Din cauza asta am scris ce am scris mai sus.

Baietii de la Husaberg nu cer taxa pentru teste

 

 

Merci mult de sfaturi. O sa incerc sa ii contactez pe baieti.

 

De mers am mai mers, dar am scris si la inceput, motoare mici - am rupt vreo 3 mobre pe dealuri si prin paduri, dupa care am mai obosit o derbi, dar nici aia nu trage decat la turatie mare... In rest am avut doar de strada, in prezent merg pe un CBR 600 :kali:

 

Oricum daca e de proba nu mergi ca dementu, mergi cumpatat ca la drive-test, iar daca ai lovit-o ai platito, evident...

 

Merci inca odata de indicatii.

 

PS: Mi-a placut citatu': "De unde se termina asfaltul incepe distractia :kali:" - asa zic si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...