Sari la conținut

Accident Usor Langa Polivalenta Ieri 26 Iunie Ora 19.30


Ant
 Share

Postări Recomandate

Pe drumul care urca sus la Polivalenta pe langa parc o domnisoara cu un Opel Corsa a reusit sa taie o curba fara vizibilitate si sa acroseze un motociclist cu partea stanga a barii fata. Evenimentul s-a intamplat cu circa 30 sec inainte sa ajung in respectiva curba. Motociclistul era echipat full, s-a ridicat singur de jos (acuza o durere usoara la o mana) a vorbit la telefon cu cei de la salvare la solicitarea acestora(telefonul la salvare a fost dat la circa 1 minut de la eveniment de cineva care urca dealul in spatele celei cu opelul si a vazut probabil toata intamplarea). Am blocat drumul deoarece de sus din cauza lipsei de vizibilitate existau sanse sa il ia cineva intre roti, iar de jos altcineva a facut acelasi lucru. Contactul la motor era taiat, l-am ridicat imediat ca incepuse sa miroasa a benzina. Motorul zgariat, plasticele sparte si imprastiate pe tot drumul. Vorbit cu bikerul era ok, intrebat daca are nevoie de ajutor de orice fel, era chiar foarte calm dupa eveniment.

Din pacate nu pot da informatii detaliate despre nr. moto deoarece chiar am omis sa ma uit la el (ma interesa mai mult ce a patit omul decat fierul), era cred un Suzuki (ceva gen enduro ca parea mai inalta), culoare mov cu ceva deschis. Inca odata imi cer scuze deoarece am omis datele legate de motor dar dupa cum v-am mai spus m-a interesat in principal motociclistul. Daca are altcineva detalii sau daca respectivul este membru poate aflati mai multe.

 

- vinovata (cel putin din punctul meu de vedere si dupa cum arata situatia la locul accidentului) mai si vocifera si vorbea destul de colorat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am oprit primul dupa accident , motociclistul era ok , am intrebat daca are nevoie de ajutor , nr moto B 79 YHE (parca) , vinovata de accident era o fata , care a ocolit un canal si nu a vazut motociclistul care venea din fata...moto destul de avariat pe partea stanga....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram si eu cu scuterul pe acolo. Am oprit sa dau o mana de ajutor, dar n-am avut ce face.

Duduia vocifera intr-adevar pe acolo si arata urmele de franare care erau clar in defavoarea ei.

post-34509-1214605854_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram si eu cu scuterul pe acolo. Am oprit sa dau o mana de ajutor, dar n-am avut ce face.

Duduia vocifera intr-adevar pe acolo si arata urmele de franare care erau clar in defavoarea ei.

 

aia din poza e masina implicata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...