Sari la conținut

Informatii Sofer - Accident Plevnei 2 Copii Nevinovati


ianachim
 Share

Postări Recomandate

asa cum bine stim cand apare un NOU accident ne capteaza atentia destul de mult

indiferent daca il stiam sau nu pe cel "lovit de soarta", ca e vina vina lui sau este un simplu obstacol in fata unei betoniere/conserve, in zilele urmatoare accidentului TOTI de "dam cu parerea"

 

DAR

 

dupa ce "nevinovatii" dispar din viata noastra ce se intampla cu cei VINOVATI ramasi in viata

 

pana unde au ajuns procesele

au fost vreodata pedepsiti

regreta intr.o celula mica si intunecata ca unul sau chiar doi OAMNEI au disparut definitiv din viata celor dragi?

 

pot oare banii care ,unii, sunt dispusi sa.i plateasca doar sa scape, sa acopere golul din sufletul celor care i.au IUBIT

 

cine ne poate da relatii

ce s.a intamplat cu soferul basculantei care i.a strivit pe cei doi de pe PLEVNEI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putin probabil ca procesul in care au murit Traian si Ela

sa se fi incheiat...

Eu conducand un scuter de 125cc am fost lovit de o vola a Concelex-ului( aceeasi societate careia ii apartinea basculanta de pe Plevnei)iar dupa cateva luni de la inceperea procesului, Concelex-ul reprezentat in instanta de 2 avocati dupa mai multe eschive , vine cu o chestie total aberanta!!!!!

Unul dintre cei 2 avocati se adreseaza instantei, citez: De unde stim noi ca dupa producerea accidentului, conducatorul scuterului nu si-a continuat drumul si poate a fost implicat in alt eveniment rutier, unde si-a avariat scuterul, iar acum vrea ca noi sa ii achitam contravaloarea reparatiei???

 

Pai domnilor avocati ai Concelex-ului, cum pana mea puteam sa-mi continui drumul din moment ce un utilaj agabaritic a trecut peste scuterul pe care il conduceam????

 

 

In Romania , justitia( daca o putem numi asa) este de 2 lei ,......putin probabil sa se faca dreptate in cazul celor 2 tineri ucisi pe Plevnei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putin probabil ca procesul in care au murit Traian si Ela

sa se fi incheiat...

Eu conducand un scuter de 125cc am fost lovit de o vola a Concelex-ului( aceeasi societate careia ii apartinea basculanta de pe Plevnei)iar dupa cateva luni de la inceperea procesului, Concelex-ul reprezentat in instanta de 2 avocati dupa mai multe eschive , vine cu o chestie total aberanta!!!!!

Unul dintre cei 2 avocati se adreseaza instantei, citez: De unde stim noi ca dupa producerea accidentului, conducatorul scuterului nu si-a continuat drumul si poate a fost implicat in alt eveniment rutier, unde si-a avariat scuterul, iar acum vrea ca noi sa ii achitam contravaloarea reparatiei???

 

Pai domnilor avocati ai Concelex-ului, cum pana mea puteam sa-mi continui drumul din moment ce un utilaj agabaritic a trecut peste scuterul pe care il conduceam????

 

 

In Romania , justitia( daca o putem numi asa) este de 2 lei ,......putin probabil sa se faca dreptate in cazul celor 2 tineri ucisi pe Plevnei.

 

 

Interesant,chiar am ras citind cele scrise de tine. Dar nu trebuie sa le porti pica domnilor avocati.Asta le e meseria; pe judecator ai putea sa-l injuri, desi ma indoiesc ca ar fi acceptat o asemenea prezumtie.

Apropos- ai plecat de la locul accidentului, sau de unde au venit cu ideea ca ai fi putut avaria in alt accident scuterul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiti realisti.in cazul in care este si o societate mare, plateste destul de mult la avocati, caestia-meseria lor fiinde de asoate si un criminal in serie-nevinovat, vor veni cu tot felul de argumente cum sa te scoata pe tine vinovat. concuzia: nu ai bani de vocati, ramai din pacate cu dreptatea in mana si vatamat. legea este fictiva, sau pt cine are bani. trist dar adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...