Sari la conținut

La mare


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Duminica seara ajunsesem acasa dupa o tura combinata moto + munte (e topicul mai jos pe-aici). Obosit, haine murdare, etc

Luni pe la pranz ma suna fata mea:

Ea: - Hai la mare, ca m-am uitat pe net, e vremea buna, apa calda, tot am fost de 2 ori la munte cu tine, hai si tu acum la mare (mentiune: nu ma omor dupa mare-aglomeratie-manele-galagie-etc ci prefer o baita/doua si gata, mi-ajunge)

Eu: - Mamicule, stii ca-s somer, nu mai am nici un chior.

Ea: - Am pastrat eu. Hai sa plecam pe dupa-amiaza pe racoare.

Eu: - Ok :birthday: :kick:

 

Pe la 19:00 alimentam de la LUKOIL Timpuri Noi, adaug 150 ml de PowerBooster (de la Lukoil luat in iarna, 285.000 - 300 ml) si da-i bataie pe A2. 120-160km/h pasager+rucsacel+tankbag, deja se racorea, masini f. putine post-2950-1121949688_thumb.jpg

 

Dupa ce trecem de Fetesti, ne trezim cu "un motor mare si rosu" langa noi ce da clacsoane, forjeaza, etc. Pe moment nu stiam ce sa cred, dar dupa ce ne-a depasit si-am vazut nr IL-XX-EMY m-a bufnit rasul. Ne-am oprit cu totii pe marginea drumului, ne-am salutat si am stat de vorba. (Emy - un co-forumist de aici :ok: si Andreea, o amica de 3-4 ani, cu care am discutat doar pe net, ei intre timp au ajuns prietenni, etc) Erau opriti la un suc si ne-au vazut trecand, au recunoscut nr. si au zis sa ne prinda la un pahar de vorba.

 

La intrare in C-tza am admirat nava post-2950-1121949770_thumb.jpg si in drum spre Eforie N am avut o altercatie cu niste constanteni (4 kinderi intr-un Fiat) care dupa ce au depasit cu clacsoane si tot tacamul pe contra-sens (eu aveam coloeana pe dreapta, ca ma dadeam frumos la o parte) au inceput cu franat in fatza, tras de volan, etc. S-au potolit dupa ce i-am depasit pe contra-sens dupa ce au franat brusc in fata mea si apoi le-am dat cu S-uri pe 2 benzi de nu au putut sa treaca in fata (deh, macar sa ma ia drept nebun, decat prost si sa faca mizerii din astea)

 

Apoi Marti si Miercuri zile de plaja, post-2950-1121950107_thumb.jpg

apa calda, post-2950-1121950142_thumb.jpg

un pic de romantism... post-2950-1121950216_thumb.jpg

 

Miercuri pe la 17.00 am plecat pe traseul C-tza - Ovidiu - Vadu Oii - Slobozia - Cocora

Drumul foarte bun, peisaje excelente, ceva radare ratate :P

post-2950-1121950392_thumb.jpg post-2950-1121950414_thumb.jpg

Si-am facut si o tura cu nepotelul pasionat de moto post-2950-1121950437_thumb.jpg

 

Apoi azi de dimineata - :kick: spre casa.

 

Concluzii:

Drumuri bune, fara mari probleme

Consum - 4.3 L/100 km cu pasager, rucsac si tankbag

PowerBooster-ul si-a facut datoria la dus, s-a simtit puterea lui pe A2

Multi soferi de TIR-uri foarte de treaba, dat la o parte, semnalizat, facut loc, etc

Multi posesori de harburi care au atentat la integritatea noastra, insa dupa asa o vacanta, numai de ei nu imi mai ardea.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riscurile de a fi "intretinut" reprezinta faptul ca depinzi de banii altuia :ok: Si banii fetei mele s-au terminat, asa ca trebuie s-o las mai moale o vreme :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...