Sari la conținut

Vrea Cineva Sighisoara?


Chopper Angel
 Share

Postări Recomandate

In week-end-ul 19-20 iulie ne gandim sa facem o mica excursie prin munti pana la Sighisoara...

Traseul ar fi parcurs in doua zile si anume: Bucuresti - Ploiesti - Valeni - Cheia -Brasov - Sighisoara -partea 1, cu innoptat in Sighisoara si apoi: Copsa Mica - Sibiu - var 1 (Valea Oltului - Rm Valcea) sau var 2 (Transfagarasan - Curtea de Arges) - Pitesti - Bucuresti.

In principiu ne vom lua cortul la noi pentru innoptat in Sighisoara, insa mai exista o posibilitate! Dat fiind faptul ca intalnirea de la Turda se intampla in acelasi week-end, ne gandim si la posibilitatea de a innopta la Turda!

Asteptam idei, propuneri si insotitori!

Pentru cei interesati astept PM cu numar de telefon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

"ne gandim" - noi inseamna sus numita (Luminita) cu Suzuki Savage si eu (Sorin) cu Honda Shadow.

Ar mai fi o varianta cu plecat de vineri dimineata catre Turda (pentru a prinde 2 nopti acolo).

 

"Asteptam idei, propuneri si insotitori!" :burnout:

 

Suntem in Sighisoaraaaaaaaa.

Camping Vila Franka. Preturi bune, servicii OK, locatie suuuuper.

Detalii suplimentare si poze cand revenim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"25-27 iulie 2008, SighiÂşoara aÂşteaptă Europa la cel mai mare festival medieval din România, unde în cetatea medievală Âşi pe străzile bătrâne putem fi copleÂşiți de aerele medievale ce stăpânesc oraÂşul. Festivalul din acest an se va desfăÂşura în 10 sectiuni – teatru, muzică, arte plastice, expoziții, dans, film, recital de poezie medievală, expoziție de carte, concerte pentru tineret Âşi conferințe, presărate cu spectacole de animație stradală, concerte de seară, concerte corale, expoziție de costume medievale Âşi cursuri de dans medieval. Sunt inviați trupe de teatru studentesti, trupe private Âşi teatre profesioniste din țară Âşi din străinătate. Pentru a vedea ce înseamnă festivalul medieval iată câteva poze din anii anteriori."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ales weekendul ce tocmai a trecut tocmai datorita festivalului. Din ce am auzit de la prieteni care au mers anii trecuti la festival, am ales sa nu mergem acolo in perioada acestuia (multa tiganeala, preturi de japca, etc.)

 

Traseul a fost cam asa: 1. sambata Bucuresti-Ploiesti-Cheia-Brasov-Sighisoara; drum frumos, asfalt bun; la Maneciu ne-am intalnit cu Adi si Alin din Bucuresti cu care am mers pana la Brasov (foarte OK baietii pe drum); 2. duminica Sighisoara-Medias-Sibiu-Valea Oltului-Rm.Valcea-Dealu' Negru-Pitesti-Bucuresti; Valea Oltului si Dealu' Negru ne incanta de fiecare data; intreg drumul a fost superb, ne-am intors destul de obositi :crack:.

 

Vila Franka ne-a impresionat placut prin serviciile oferite : camparea ieftina, mancarea buna si ieftina, servirea OK.

Singurul minus (noi nu apreciem ca minus) ar putea fi locatia in padure pe deal la aproximativ 15-20 (posibil 30) de minute mers pe jos de centrul orasului.

 

A fost un weekend reusit si ne-am propus sa revenim pe aceste meleaguri.

 

P.S. Pozele nu s-au descarcat inca din aparat.

Editat de soran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...