Sari la conținut

La un pas de a-mi indeplini visul copilariei...


altrixkk
 Share

Postări Recomandate

Mda...chiar asa...ieri dimineata era sa-mi iau zborul...

Lasand caterinca de-o parte chiar am fost la un pas de a ma matrasi putin"" :birthday: . Asta se intampla pe Podul Grand,venind dinspre Crangasi spre Turda: in rolul secundar un idiot cu un Logan albastru de giurgiu care s-a trezit ca ar vrea sa se "dea jos" :kick: de pe pod, pe Calea Grivitei, direct de pe banda a doua fara a se obosi sa semnalizeze...Ghinionul este ca eram exact in dreptul lui---norocul meu este ca am alergie sa merg in dreptul unei masini(mai ales in Bucuresti) si evit pe cat posibil plus ca am o toba mai zgomotoasa pe care nu evit sa o folosesc si in alte scopuri""Partea proasta e ca el era foarte hotarat sa coboare iar eu era sa agat un colt din parapetul metalic de pe margine (exact cel de la banda de coborare),trecand milimetric printre obstacole" si nu aveam decat vreo 60-70 km/h,ceea ce ma facea sa-mi ating visul din copilarie (sa zbor :P ).

Opresc io motorul nervos si ma dau jos...idiotul oprise si el si zambea la mine.Cand vad nonsalanta de pe fata lui ma apuca dracii (io un tip forte pacifist...de obicei) si incep sa injur si o iau la fuga spre el caci oprisem la vreo 10m de el.Din pacate baga piciorul in gaz si o sterge :blink: iar eu am ramas total nesatisfacut --- deh io chiar vroiam sa ii mulez carbonul de pe manusi pe fata aia ranjita de doi lei...

Concluzia e ca nu exista nici o plimbare fara sa ai parte de macar un eveniment neplacut sau un idiot care sa-ti strice ziua.... :kick:

:ok: LA NAIBA...VIATA E NASOALA DAR TRECE REPEDE :kick:

Editat de altrixkk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu dar uneori ma mai apuca si pe mine.Faptul ca cineva atenteaza la viata mea ma cam scoate din sarite....

Dupa ce m-am racorit am zis mercic ca nu l-am caftit pe ala----ajungeam pe la politie cu declaratii,procese,nebunii...

FU**'EM :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce la Politie ? :birthday: Il trozneai si-l amenintai ca daca mai misca, ii dai foc si lui si familiei. Suna a copilarie si a film prost, dar crede-ma, o sa mushte momeala si va tacea malc.

 

Bine ca ai scapat intreg, eu nu l-as fi iertat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostu prost, dar hai sa va reamintesc a suta oara ce se poate face:

- ii dai doua bucati, sa zicem ca le merita cu virf si indesat;

- pleci, el isi mai da doua cu usa de la masina in cap;

- se prezinta la urgente cu fata plina de singe, motociclistu cu numarul X l-a agresat, certificat medico -legal;

- dosar penal, pirnaie, despagubiri materiale.

Atentie mare cu nervii astia ca poti sa o incurci mult mai rau decit merita. Nu mai indemnati la chestii din astea ca unii o pot incurca urit (oricit de mare dreptate ar avea).

 

Pe de alta parte se poate si invers, vezi accidentul lui Leoncio. Nu e mai bine asa? Pe ala l-ai ars la buzunar, tu ai primit ceva in schimb pentru vinatai (nu destul, dar oricum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...chiar asa...ieri dimineata era sa-mi iau zborul...

  Lasand caterinca de-o parte chiar am fost la un pas de a ma matrasi putin"" :birthday: . Asta se intampla pe Podul Grand,venind dinspre Crangasi spre Turda: in rolul secundar un idiot cu un Logan albastru de giurgiu care s-a trezit ca ar vrea sa se "dea jos" :kick:  de pe pod, pe Calea Grivitei, direct de pe banda a doua fara a se obosi sa semnalizeze...Ghinionul este ca eram exact in dreptul lui---norocul meu este ca am alergie sa merg in dreptul unei masini(mai ales in Bucuresti) si evit pe cat posibil plus ca am o toba mai zgomotoasa pe care nu evit sa o folosesc si in alte scopuri""Partea proasta e ca el era foarte hotarat sa coboare iar eu era sa agat un colt din parapetul metalic de pe margine (exact cel de la banda de coborare),trecand milimetric printre obstacole" si nu aveam decat vreo 60-70 km/h,ceea ce ma facea sa-mi ating visul din copilarie (sa zbor  :P ).

      Opresc io motorul nervos si ma dau jos...idiotul oprise si el si zambea la mine.Cand vad nonsalanta de pe fata lui ma apuca dracii (io un tip forte pacifist...de obicei) si incep sa injur si o iau la fuga spre el caci oprisem la vreo 10m de el.Din pacate baga piciorul in gaz si o sterge  :kick: iar eu am ramas total nesatisfacut --- deh io chiar vroiam sa ii mulez carbonul de pe manusi pe fata aia ranjita de doi lei...     

  Concluzia e ca nu exista nici o plimbare fara sa ai parte de macar un eveniment neplacut sau un idiot care sa-ti strice ziua.... :kick:

  :ok:  LA NAIBA...VIATA E NASOALA DAR TRECE REPEDE  :kick:

208610[/snapback]

 

bine mah, uratule, ne vedem si nu zici nimik? rusine sa-ti fie! sa dai o :blink: sa te iert...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa ne obisnuim,sa ne asteptam sa ne taie calea cineva si daca nu iti taie nici unul calea,poti nota in calendar ziua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
chiar vroiam sa ii mulez carbonul de pe manusi pe fata aia ranjita

208610[/snapback]

 

 

Nu cu carbonu' nenea ca fracturezi omu', incearca mai subtil.... :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa ne obisnuim,sa ne asteptam sa ne taie calea cineva si daca nu iti taie nici unul calea,poti nota in calendar ziua

209544[/snapback]

sunt pasagera shi pot observa foarte mai bine cat de haotic se conduce in ziua de azi.motociclistii sunt pur shi simplu ignorati.precum spuneai, daca ieshi cu motoru shi nu itzi taie nimeni calea sa te consideri norocos....am inceput abia acum sa inteleg de ce imi face ddcristi observatzie de fiecare data cand iesim cu motoru, nu conteaza shi daca numai pana undeva aproape de casa, sa imi iau cat de cat echipamentul de protectie.nu mai conteaza ca ma topesc de cald...asta e!

take care! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...