Sari la conținut

DN1 - 22JUL


maimutzica
 Share

Postări Recomandate

radu, la etrusco mi s'a parut ca eshti cu capul pe umeri..

nu crezi ca afirmatia ta este cam deplasata? mai precis jignitoare?

il cunoshti pe satori de'tzi permiti sa afirmi asemenea chestii?

nu'i frumos ce faci.. :birthday:

209989[/snapback]

 

 

mea culpa!!

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in al doilea rand, scria unu mai in sus, satori, ca de obicei, saracutii de conservari sunt la randul lor injurati si li se arata semne obscene de catre motociclisti.....tu d c crezi?? iar daca tu nu ai patit-o ia unul preventiv :birthday:

209971[/snapback]

 

Radu, cand tu treci pe langa mine asa, este ok. Daca mai apuc sa fac galagie, ma aleg si cu un picior in portiera. Daca eu trec pe langa tine asa... e rau de tot. Asta voiam sa spun, in caz ca nu ai inteles de prima oara.

 

In rest, pana acum doar mi-au multumit motociclistii deci semnul tau e nou si ma bucur ca am invatat ceva cu ocazia asta. Cu toate astea, eu nu ti-as face tie si nici cui altcuiva ce a facut ala.

 

PS: mai bine stateam la cratita mea si nu ma mai bagam.

Editat de satori
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

bine ca suntetzi ok, dar pilot-ul trebuia invatzat ce inseamna picajul... :birthday: glumesc desigur si ma opresc aici fiindca nu vreau sa inceapa unii sa comenteze ca sunt violent si agresez muncitorii nevinovatzi cu roabe salbatice pe strada.... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrajitorule, stai calm o etapa ca deja te shtie lumea de "turbulent"! :birthday:

 

oricum vba buna e mult mai folositoare, mai ales daca ai shi un receptor ascultator (poate omul doar a greshit, nu a facut cu rea-intentie..)

 

@ raduku: se accepta, sa nu se mai repete! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ati scapat!

Cazurile astea sunt super frecvente in trafic. Nu acelasi lucru insa il pot spune despre politisti care sa actioneze corespunzator.

 

Eu, recunosc, tocmai din ideea preconceputa ca politia nu face nimic si ca aia cu relatii scapa intotdeauna, nu ma duc sa "raportez" daca se intampla ceva ca in povestea noastra. Si nici nu ma pun la discutii/pumni/injuraturi cu faptasul. Multi vor spune ca am o atitudine defensiva, de victima si ma comport gresit. Au dreptate! Trebuie sa am mai mare incredere in Politia Romana! :ok:

 

Da' sa imi dea motive, dom'le! :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu nu am inteles mare lucru:

1. Ati schimbat directia (nu banda, DIRECTIA scrie in lege) fara sa va asigurati? In cazul asta nu era vina lui asa de mare (decit ca nu a condus preventiv si nu v-a dat spatiu)...

sau

2. N-ati mai apucat sa schimbati directia (deci amanuntul nu avea ce cauta in povestire) dar ala a venit si v-a inghesuit pe banda. Pentru lamuriri vezi ca e un topic mare de tot in care se argumenteaza ca e normal si legal sa fie doua vehicule pe aceeasi banda daca au loc, numai ca acolo se vorbea despre motociclete depasind masini... la reversul medaliei nu s-a gindit nimeni;

si

3. Era beat sau nu? Daca n-ati vazut fiola sint vorbe in vint. Piloti pilotind beti s-au mai vazut si la linii aeriene mai mari, dar daca n-ai dovezi (chicotea cu stewardesa sau arata beat la volan nu intra la dovezi) sint simple presupuneri.

Deci pina la urma despre ce e vorba in topicul asta? :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt lucruri care se intampla frecvent sa te trezesti cu prostul pe tine chiar si la un mers normal pe mijlocul benzii. se intampla ceva cu DN-ul asta . si eu sambata era sa ma fac praf...sau era sa ma faca praf. veneam de la ploiesti spre bucuresti dimineatza la ora 10..nimeni pe soasea..garamada de conserve era doar pe sensul celalalt..asa ca mergeam si eu linistit cu suta... la Romanesti in padure o singura masina pe sensul meu si aia parcata pe dreapta in afara carosabilului.. vad ca incepe sa iasa in banda unu .. reduc putin siincep sa analizez ce face DACIOTUL... cand .. dintr-o data asta se arunca perpendicular pe strada ocupand cele doua benzi de pe sensul meu ..ca sa intoarca... am luat-o la claxaone lumini . eu eram pe banda doua si dintr-o data omu meu cu DACIIUTZA era perpendicular in fata mea la 50 cm de liniile continuui de pe mijloc.... am apucat sa tin claxonul apasat continuu si sa-l evit pe IDIOT prin stanga.. mai exact pe banda a treie ...adica pe sensul celalalt,,, NOROCUL MEU CA NU VENEA ALTUL dinspre bucuresti ca sa mai am o surpriza. concluzia ..MULTI ..dar . .vai de capul lor. Am venit cu BMW-ul meu din germania pe el ..2100 km..doar mustele m-au deranjat pana la intrare in romania...

 

la dracu cu idiotii care DORM pe ei la volan .. propun sa li se mai puna un rand de oglinzi ...

 

apropo am carnet de profesionist.. sunt si conservar si .. tot ce dracu se mai poate ,, A, B , C , C+E.. pielea mea dar cand sunt pieton sunt pieton , cand conduc un turism conduc turismm iar cand sunt cu motorul ..SUNT MOTORIST.. si asta imi convine sa inteleg f bine cand si care idiot e de vina,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord ca specimenul era un imbecil, dar de aici pina la afirmatii gratuite gen "alcoolul e o problema in aviatia romaneasca", "piloti inconstienti" ... sunt ceva diferente ...

 

suntem destui pe forum care avem legaturi cu aviatia, unii suntem si piloti, nu vad motivul pentru care suntem jigniti din cauza unui specimen imbecil care nu stie sa conduca ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dkz tata nu mai sari de fund in sus. din pacate stiu ce vorbesc. nu neg ca in conditii meteo super nasoale, pilotii nostri au aterizat intotdeauna pe otopeni. e de fapt aeroportul lor de acasa si e normal sa fie meseriasi. insa sa nu uitam ca pilotii civili sunt cotati foarte bine. eu nu am generalizat, ma refeream la aviatia civila si dupa ce timp de aproape 6 ani de zile vezi destul de des echipaje vesele, lasa-ma sa te contrazic. nu te-a jignit nimeni. bravo tie daca tu nu faci asa. eu vorbeam strict de pilotii tarom. daca te numeri printre ei jos palaria pentru conduita ta. si am mai specificat ceva. dupa cursa ei sunt obisnuiti sa mai stea la un snaps in aeroport, asa scurt inainte de plecare. unii mai beau cate ceva si in timpul cursei. sotia unui din colegii mei de acum e insotitor de bord. unul foarte vechi si o tipa de nota douazeci. si de la ea mai am povesti horror. nu mi-as fi permis sa vorbesc in necunostinta de cauza. am lucrat la air france si pot spune ca am vazut un caz si acolo. nimeni nu e perfect dar atunci cand raspunzi de viata unor oameni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit si eu "povesti nemuritoare" de oameni care beau in zbor, sincer nu cunosc pe cineva sa fi facut asta. In aeroport e adevarat ca se mai bea un pahar DUPA ZBOR, dar acasa se pleaca fie cu o masina de-a tarom-ului condusa de un sofer fie cu masina proprie condusa de cine nu a baut. Or fi si altii care procedeaza altfel, e strict problema lor personala dar trebuie condamnati ei personal nu toata bransa in care activeaza.

 

Nu sunt angajat Tarom :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...