Sari la conținut

Aprilia Rs125 Fara Powervalve


Postări Recomandate

stiu pe cineva care si-a pus la un rs din 97 powervalve la united motors a dat pana in 100 de euro pe el...tot sistelum cu solenoid cablu lamela si cutia aia electrica...ducatibox sau cum drq ii zice

S-a dus el cu sistemul cumparat la mana a doua, doar pentru manopera, sau a cumparat sistemul de la united motors? Si eu am tot un rs din 97 si as fi tare bucuros sa fie asa. Eu pv am pe ea dar s-a dus lamela. Momentan e blocata pe deschis si merge asa cum se scria mai sus, pana in 7000rpm mai lenesa, apoi isi da drumul, nu trece de 10000-11000rpm si max 120km/h. Problema nu e viteza, e demarajul de care am nevoie in depasiri. Daca nu o duc din viteza 1 blana, a 2-a blana ..., e greu sa mai trec de 7000rpm in a 3-a.

 

Niste informatii in plus de la prietenul tau nu ar strica.

 

Eu sunt din Timisoara si din ce-am vazut pe site-ul united motors au doi dealeri aici:

Am sa trec pe la ei sa vad care e treaba. Revin cu informatii daca sunt utile.

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus el cu sistemul cumparat la mana a doua, doar pentru manopera, sau a cumparat sistemul de la united motors? Si eu am tot un rs din 97 si as fi tare bucuros sa fie asa. Eu pv am pe ea dar s-a dus lamela. Momentan e blocata pe deschis si merge asa cum se scria mai sus, pana in 7000rpm mai lenesa, apoi isi da drumul, nu trece de 10000-11000rpm si max 120km/h. Problema nu e viteza, e demarajul de care am nevoie in depasiri. Daca nu o duc din viteza 1 blana, a 2-a blana ..., e greu sa mai trec de 7000rpm in a 3-a.

 

Niste informatii in plus de la prietenul tau nu ar strica.

 

Eu sunt din Timisoara si din ce-am vazut pe site-ul united motors au doi dealeri aici:

Am sa trec pe la ei sa vad care e treaba. Revin cu informatii daca sunt utile.

 

Mersi

asta de zic eu de el sta undeva la tara...nu am mai vb cu el de mult timp...el a facut tot motoru la united motors printre care a pus si powervalve..si a zis ca 100 de euro l-a costat... acum nush...asa o fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai "peveu" viseaza unii.... faceti'va fratilor motoarele sa zboare... dar nu va intrebati cat de repede se caleaza dupaia cand te obisnuiesti sa ii rupi gura... Sunt baieti in COnstanta care au schimbat pistonul de 4'5 ori... CostinALN poate sa confirme , ca banuiesc ca stie mai multe ca mine! Pai cui ii convine frate sa schimbe la luna pistonul? Ganditi'va ca dupaia o sa tot bagati bani in ea, pe care cand nu ii ai plangi langa el. ca puterea te face sa ii dai... sunt RS'uri care fug si ~180 dar oamenii aia cum s'a stricat cu il repara...si stii cum se topeste pistonul si bujia ! CostinALN tu stii... cam cum sta treaba. explicale si lor :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus el cu sistemul cumparat la mana a doua, doar pentru manopera, sau a cumparat sistemul de la united motors? Si eu am tot un rs din 97 si as fi tare bucuros sa fie asa. Eu pv am pe ea dar s-a dus lamela. Momentan e blocata pe deschis si merge asa cum se scria mai sus, pana in 7000rpm mai lenesa, apoi isi da drumul, nu trece de 10000-11000rpm si max 120km/h. Problema nu e viteza, e demarajul de care am nevoie in depasiri. Daca nu o duc din viteza 1 blana, a 2-a blana ..., e greu sa mai trec de 7000rpm in a 3-a.

 

Niste informatii in plus de la prietenul tau nu ar strica.

 

Eu sunt din Timisoara si din ce-am vazut pe site-ul united motors au doi dealeri aici:

Am sa trec pe la ei sa vad care e treaba. Revin cu informatii daca sunt utile.

 

Mersi

 

 

timisoara??????? :goodposting:

 

shi io stau tot in TM shi am shi io aprilia rs 125 extrema........(tm 11 fda) culoarea originala........

numa k al meu de cand l-am luat nu iam facut nik in afara sa ii schimb uleiul din cutie .....asa preventiv........ dar am peste 900 km cu ea de cand o am shi nu am avut nici o problema cu ea inca....... de mers mere ok ....... tre sa ii schimb semeringi de la furca de fata..... dar asta mai pe vitor....... :kiss: lasami un pm cu ID-ul tau sa mai vb si poate sa mai iesim la plimbare......:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cand l-am luat nu iam facut nik in afara sa ii schimb uleiul din cutie .....asa preventiv........ dar am peste 900 km cu ea de cand o am

km aia ii fac saptamanal cu scuteru...daca tu esti mandru ca in 900km nu ai reparat nimic....ce sa zic...bafta la succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai "peveu" viseaza unii.... faceti'va fratilor motoarele sa zboare... dar nu va intrebati cat de repede se caleaza dupaia cand te obisnuiesti sa ii rupi gura... Sunt baieti in COnstanta care au schimbat pistonul de 4'5 ori... CostinALN poate sa confirme , ca banuiesc ca stie mai multe ca mine! Pai cui ii convine frate sa schimbe la luna pistonul? Ganditi'va ca dupaia o sa tot bagati bani in ea, pe care cand nu ii ai plangi langa el. ca puterea te face sa ii dai... sunt RS'uri care fug si ~180 dar oamenii aia cum s'a stricat cu il repara...si stii cum se topeste pistonul si bujia ! CostinALN tu stii... cam cum sta treaba. explicale si lor :goodposting:

Problema nu sta in faptu ca se strica, daca se gasesc piese asta e, o faci repede intr-o zi e demontata si montata daca ai piese, daca nu te uiti in soare.

 

Motoarele in 2t se strica, multi zic dupa noroc alti zic dupa modu in care le exploatezi , ceea ce e cert multi zic ca poate am si eu noroc asa poate am zis si eu , dar Rs`ul meu a mers , a mers in forja adica nu m-am uitat la consum la nimic , dar cum s-a stricat a 2a zi mergeam din nou pe ea.

 

hei, united motors nu mai sunt importatori de mult.

detalii aici:

www.cagiva.ro

 

quote:

 

"ENE

Eu sunt din Timisoara si din ce-am vazut pe site-ul united motors au doi dealeri aici"

E vorba de Aprilia , nu de Cagiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...