Sari la conținut

[un Pic De...] Show Aviatic La Campia-turzii


21-Lancer
 Share

Postări Recomandate

Asadar...

Duminica, 20.07.2008, la Baza 71 Aeriana - Campia Turzii (Luna), in jurul orelor 10.30 - 11.00 A.M. va avea loc un mic show aviatic. Nu vor fi cine stie ce vedete zburatoare - ne rezumam la cateva Mig-uri 21 LanceR (ca altceva n-avem), acteva elicoptere IAR-330 H/M si la niste aeronave ultralight venite de pe la Cluj - insa vom incerca sa facem ceva frumos - in limitele impuse, desigur. [ :blink: ]

Ideea e ca sunt bineveniti toti cei interesati de asa ceva. Din zona sau nu, pe doua sau pe mai multe roti - n-are importanta! Recunosc insa ca nu mi-ar displace sa vad de sus o mare de motoare adunate la poarta...

Bafta Maxima tuturor! :baldy:

 

Intrarea e libera, desigur!

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar...

Duminica, 20.07.2008, la Baza 71 Aeriana - Campia Turzii (Luna), in jurul orelor 10.30 - 11.00 A.M. va avea loc un mic show aviatic. Nu vor fi cine stie ce vedete zburatoare - ne rezumam la cateva Mig-uri 21 LanceR (ca altceva n-avem), acteva elicoptere IAR-330 H/M si la niste aeronave ultralight venite de pe la Cluj - insa vom incerca sa facem ceva frumos - in limitele impuse, desigur. [ :P ]

Ideea e ca sunt bineveniti toti cei interesati de asa ceva. Din zona sau nu, pe doua sau pe mai multe roti - n-are importanta! Recunosc insa ca nu mi-ar displace sa vad de sus o mare de motoare adunate la poarta...

Bafta Maxima tuturor! :kiss:

 

Intrarea e libera, desigur!

:lol:

 

 

Salut as vrea sa stiu si eu unde se tine intrunirea de la turda din perioada 18-20 07.08 nu am gasit nici un topic despre ...:lol: poate sti tu mai multe :cheers: ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai obtinut detaliile de rigoare. Multumita lui SamaraR1.

Bafta maxima! Si distractie placuta!

 

:kiss: pai n-am obtinut nimic, ce merit are? Eu i-am dat detalii lui SamaraR1. :cheers:

Bafta si tie. Daca pot, vin si eu la show. :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E? Cum a iesit, din punctul de vedere al organizatorilor? :laugh: Aveti ceva poze? :crack:

 

S-a zburat pe 21? Si daca da, cine? :laugh:

 

Din punctul meu de vedere a fost super ok. Noua simple comenzi si o dubla - aceasta din urma cu un solo de nota 10 la verticala, 6 IAR-330 H/M si 3 ULM-uri private de la Cluj.

Si foarte multa lume! Personal, am fost foarte placut surprins. Din pacate nu am vazut motoare prin parcare. Asta este.

O sa incerc sa revin cu cateva fotografii si, eventual, cu ce s-a filmat de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere a fost super ok. Noua simple comenzi si o dubla - aceasta din urma cu un solo de nota 10 la verticala, 6 IAR-330 H/M si 3 ULM-uri private de la Cluj.

Si foarte multa lume! Personal, am fost foarte placut surprins. Din pacate nu am vazut motoare prin parcare. Asta este.

O sa incerc sa revin cu cateva fotografii si, eventual, cu ce s-a filmat de sus.

 

 

 

pai lumea incepe sa isi faca planuri de uichend de joi :| eu unu acum am vazut topicu si mi-ar fi placut sa vin .. dar deh ata ete :laugh: ..

 

 

 

Cat despre tine :crack: norocosule te dai cu migu :lol: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozili, nenea Lanceeeeeer ! :unsure:

 

Avand in vedere ca momentan pierd vremea prin Bucuresti, la un curs, si ca nu am avut timp sa adun ce s-a pozat si filmat duminica, o sa adaug o singura fotografie, facuta de un prieten, de la sol - fotografie e care mi-a trimis-o prin e-mail acum cateva minute.

O sa revin si cu restul!

Bafta s-aveti, si vreme buna!

post-4081-1216804092_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...