Sari la conținut

Concurs Off Road La Campulung


Postări Recomandate

nu e nici enduro nici rally. Hai sa explic putin cum e cu traseele de moto la concursurile din CN Offroad.

Traseul e o combinatie intre enduro si rally - adica ai si poteca si parauri dar si drumuri de caruta si forestiere. La clasa Extrem e mai enduro, mai tehnic, mai solicitant si la Open e mai usurel. Se face o singura bucla pe zi de 60 - 90 km. Navigarea se face pe GPS - seara predai GPS si cablu si dimineata iei GPS cu track-ul incarcat. In unele zone mai sunt si panglici, dar GPS-ul e de baza. Tot cu GPS-ul dovedesti la intoarcere ca ai parcurs tot traseul si nu ai deviat mai mult de 100m.

 

Sistemul de punctare si penalizari e mai complicat. Il explic doar la fata locului dupa prima zi de cursa, cu clasamentul in fata. Altfel e greu de explicat si de inteles. Costa doar o bere :cheers: Ideea de baza, ca la orice concurs - trebuie sa mergi cat mai repede daca vrei sa castigi :)

 

@Moz - hai ca e aproape de Buc

 

ce tip de GPS e cel mai potrivit pt asa ceva? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Salut! as vrea sa vin si eu, dar intrebarea mea era dak putem veni numai la cursa direct. Adica sa ajungem sambata dimineata, pana duminica?? Ma intereseaza numai cursa de moto.. Astept un reply din partea organizatorilor.. Mersi!

 

cursa e de vineri. Nu cred ca merge. Am si eu aceeasi problema - vineri nu pot lipsi din bucuresti. Eu o sa vin duminica sa-i vad pe baietzi la trial

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cursa e de vineri. Nu cred ca merge. Am si eu aceeasi problema - vineri nu pot lipsi din bucuresti. Eu o sa vin duminica sa-i vad pe baietzi la trial

 

la fel fac si eu ,doar ca pe mine ma tine un virus nenorocit la plamani de 10 zile in pat..daca doamna asistenta maternala adelina :cheers: imi da voie venim si noi sa facem poze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat k nu veniti si voi.. Oricum te astept duminica. :cheers: Hondita a suferit ceva modificari..

n-auzi bah ca venim..din pacate ca spectatori..trebuie sa fie si din aia care sa rada de voi cand faceti posete si fulare..

hai bafta la cursa si ne vedem duminica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-auzi bah ca venim..din pacate ca spectatori..trebuie sa fie si din aia care sa rada de voi cand faceti posete si fulare..

hai bafta la cursa si ne vedem duminica..

Am auzit bah k veniti si voi, dar ma refeream sa veniti la cursa.. am inteles k veniti duminica.. k spectatori. Macar e bine k veniti.. Ne vedem acolo( adik sper sa mai fiu duminica.).. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb!

 

Am participat la Moto Extrem. Pacat ca am fost foarte putini, pacat pt munca organizatorilor... ce traseu. ..

 

Concluziile mele:

 

Traseu: 10/10

Marcaj + track GPS: 10/10

Cazare + Masa: 10/10

Altele: 10/10

 

Felicitari baietilor care s-au bagat la extrem. Dupa cum a zis Gigi,se pare ca nu a glumit:

- prima zi - 150km(extrem)

- ziua 2 -100Km (dupa parerea mea, si mai extrem)

- ziua 3 -trial/speciala, foarte frumoasa, nu grea!

 

Dupa cum spuneam, felicitari:

 

Locul 1: Ciprian si Muri ( Bravo!! Muri... a depasit 150kmh pe portiunile de legatura)

Locul 2: Vali si Seba (Echipa Motomania)

Locul 3: nimeni :D

 

Pe asa trasee sa te tot dai!

 

Revin cu poze si filme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar super trasee. Eu am ajuns sambata pe-acolo la plimbare cu Florin din pitesti. Gigi, organizatorul, a fost dragutz si a rugat un baiat de la organizare sa-mi incarce track-ul ... mi-a zis "daca tot ai venit, macar sa te dai". Super baiat! Numai ca baiatul de la calculator nu a fost asa de super si mi-a incarcat din greseala track-ul de auto extrem. Florin s-a prins ca nu e bine - "nu se poate mah sa fi facut Tony asa traseu plictisitor" :D

ne-am intors in c-lung, am alimentat, am luat-o spre voina si acolo am intrat in traseul adevarat. Tony ne-a luat in primire si ne-a dus pe trasee din prima si a doua zi - absolut superb traseul ... cateva urcari de ziceam ca nu se mai termina.

Multe marcaje cu vopsea si panglici in loc in loc - de mare ajutor - poti sa mergi linistit sa nu stai tot timpul sa te gandesti daca esti pe track sau nu! BRAVO!

 

Ma oftic ca nu am ajuns la cursa.

 

Felicitari organizatorilor si participantilor!

 

la poalele "papusei"

post-1160-1220814934_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu si cu cyril ce mai dati autografe..in puii mei :D :D am inebunit de ras cand am vazut poza..

 

jmekerie cu autografele la C-lung. Nu am vazut nicaieri 20-30 de copii cu caietzele si pixuri in maini care voiau autografe de la oricine purta un fel de echipament :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jmekerie cu autografele la C-lung. Nu am vazut nicaieri 20-30 de copii cu caietzele si pixuri in maini care voiau autografe de la oricine purta un fel de echipament :scratch:

bah..macar sa fi venit sa dau autografe..ca echipament am.. :) (cred totusi ca i-au platit organizatorii sa mai ridice moralul pilotilor)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da un beep sms ceva, 0723663566

 

proba speciala de la C-lung.

 

Mi-a fost cam lene sa o filmez pe toata. ce se vede in film e doar intrarea. apoi.. panta crestea iar undeva in curba era un amestec de noroi, lemne, pietre si 2 3 busteni.

 

deci... aici avem:

 

Speciala 2:

 

Speciala 2 cu o masina:

Editat de lucian.n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...