Sari la conținut

Concediu Enduro-touring


Postări Recomandate

frumos, felicitari

 

partea de apuseni si transalpina am facut-o anul trecut,cam pe acelesi traseu cu al tau

 

si tot din ciclul transalpul transalpeaza ,unul in stanga,altul in dreapta

 

http://mihaibks.fotohost.ro/concediu_2008

http://mihaibks.fotohost.ro/video/cum_trec...locheaza_drumul

Editat de MihaiM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos, felicitari

 

partea de apuseni si transalpina am facut-o anul trecut,cam pe acelesi traseu cu al tau

 

si tot din ciclul transalpul transalpeaza ,unul in stanga,altul in dreapta

 

http://mihaibks.fotohost.ro/concediu_2008

http://mihaibks.fotohost.ro/video/cum_trec...locheaza_drumul

 

Vad ca si voi ati avut ceva de treaba :P ... Sa va fie de bine! ... si sa ne auzim la o bere/vin cu povestiri din concediu :makeout:

 

 

 

Si iaca si pozele din primele zile:

 

slideshow - part 1

 

Prima parte a itinerariului a insemnat:

 

ZIUA 1: cab. Golomos - Bran - Rucar - Curtea de Arges - Ramnicu Valvea - Polovragi

ZIUA 2: Polovragi - Cheile Oltetului - Curmatura Oltetului - Lacul Petrimanu - Ciungetu - Voineasa - Obarsia Lotrului

Ziua 3: Obarsia Lotrului - Sugag - Sebes - Alba Iulia - Cluj-Napoca - Huedin - Rachitele

 

In cea de-a doua zi (mai precis seara) ne-am intalnit cu florin (ghostrider_fl) la Obarsia Lotrului, iar a treia zi ne-am intalnit cu Cosmin (coach) si Sorina in Huedin (mai precis... tot seara... fapta pe care o recunoastem si ne caim... si anume ptr. c-am intarziat juma de zi). Cu acestia din urma am transalpit urmatoarea saptamana prin Apuseni.

 

 

 

Am ajuns in Apuseni, si anume:

 

ZIUA 4: ne-am invartit in zona Valea Stanciului: Rachitele - Valea Stanciului - Cascada Rachitele

ZIUA 5: Rachitele - cab. Padis... pe drumul spre Padis am dat de un versant intreg defrisat... probabil unele din urmatoarele stiri la TV peste ceva vreme vor avea ca titlu "Inundatii si alunecari de teren in vecinatea muntilor Apuseni" (... da' pana mea... sa mor daca nu le merita... si-am inchis aceasta paranteza).

 

si bineinteles slideshow-u' - part 2.

 

 

 

... dupa care a venit vremea sa ne mai dam jos de pe motoare si sa dam din picioare pe poteci

 

ZIUA 6: Padis - Lumea Pierduta - Cetatile Ponorului - Padis

 

adica p-aici - part3...

 

 

 

iaca si continuarea:

 

ZIUA 7: Padis - Cetatile Radesei - Chiscau - Pestera Ursilor - Arieseni - Garda de Sus

 

dupa care vine ZIUA 8: Garda de Sus - Ghetarul Scarisoara - Brad - Deva - Orastie - Gradistea de Munte

 

si ZIUA 9: Gradistea de Munte - Sarmisegetusa Regia - Hateg - Sarmisegetusa Ulpia Traiana - Caransebes - Resita - Anina

 

cu poze AICI

 

 

 

Si mergand mai departe... urmeaza ultimele poze din concediu:

 

ZIUA 10: Anina - Oravita - Naidas - Socol - Bazias

ZIUA 11: Bazias - Defileul Dunarii - Moldova Veche - Orsova - Baile Herculane

ZIUA12: Baile Herculane si imprejurimi

ZIUA 13: Baile Herculane - Valea Cernei - Cerna-Sat - Cheile Corcoaiei - Baia de Arama - Runcu - Cheile Sohodolului - Targu Jiu - Defileul Jiului - Petrosani - Jiet

 

2008.08.1-17 - vara de pe drumuri (partea 6)

 

si 2008.08.1-17 - vara de pe drumuri (partea 7)

 

ZIUA 14: Jiet - Obarsia Lotrului - Transalpina - Ranca - Novaci - Polovragi - Horezu - Ramnicu Valcea - Cozia - Valea Oltului - Talmaciu - Carta - Cartisoara

ZIUA 15: Cartisoara - Transfagarasan - Balea Cascada - Balea Lac - Lacul Vidraru - Curtea de Arges - Bucuresti

 

Asta fuse concediu' din 2008, a mai ramas loc de cateva plimbari pana da vremea rea si evident... a mai ramas loc de facut planurile pentru concediul de la anu' :makeout: .

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...