Sari la conținut

Program Competitional 2008 - Dirt-track (speedway)


Postări Recomandate

Sunt in masura sa va anunt programul competitional 2008 la Dirt-Track (Speedway). Asadar, dupa multe discutii si probleme conducatorii acestui sport cu motor au decis:

 

Campionatul individual national de Dirt-Track 2008

Etapa 1 si 2 -> 30-31 August 2008 pe stadionul judetean din orasul BRAILA.

Organizator CSM Braila

* Sambata, 30 August, orele 16-17 PM

* Duminica, 31 August, orele 10-11 AM

 

Etapa 3 si 4 -> 6-7 Septembrie 2008 pe stadionul judetean din orasul BRAILA

Organizator CSTA Bucuresti

* aproximativ ca la primele etape

 

Cupa MACEC

concurs international se va tine pe data de 20 Septembrie 2008 pe stadionul judetean din orasul BRAILA.

In aceeasi zi se va tine si Memorialul Gica Voiculescu (o etapa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

tot eu sunt in masura sa va anunt ca, concursul pe care l-am anuntat ceva mai sus se amana. Cu parere de rau dar se pare ca dl. preshedinte al consiliului judetean Braila este foarte deranjat de aceste motociclete si acest timp de concurs iar pt. el fiind mai important sportul rege (folbalul pe care il si practiva la nivel de amator duminica inainte de pranz :bounce: ) a decis sa inchida stadionul pt. sportul cu motor...

Discutii sunt, primarul vrea :rock: ..dar ceilalti nu vor.

Imi pare nespus de rau dar asta este sit. in tzara aceasta de rahat in care suntem condusi de tot felul de tzaranoi care au impresia ca este tzara lor..

aia e.

 

Va tin la curent.

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

tot eu sunt in masura sa va anunt ca, concursul pe care l-am anuntat ceva mai sus se amana. Cu parere de rau dar se pare ca dl. preshedinte al consiliului judetean Braila este foarte deranjat de aceste motociclete si acest timp de concurs iar pt. el fiind mai important sportul rege (folbalul pe care il si practiva la nivel de amator duminica inainte de pranz :rock: ) a decis sa inchida stadionul pt. sportul cu motor...

Discutii sunt, primarul vrea :D ..dar ceilalti nu vor.

Imi pare nespus de rau dar asta este sit. in tzara aceasta de rahat in care suntem condusi de tot felul de tzaranoi care au impresia ca este tzara lor..

aia e.

 

Va tin la curent.

Bogdan

 

Nu pot sa cred ca se intampla asa ceva, din cauza unui idiot ! dar stadionul e al municipalitatii ? pacat, ca acolo e instalatie speciala buna, plus ca la Braila stiam ca e sprijin local puternic. Pai daca CSM braila are clubul acolo nu i se da voie sa isi foloseasca baza sportiva ? :bounce: Ce sa zic, bafta sa-l convingeti pe incapatiant. fotbal!!!- dar Dacia Braila e prin c sau unde ? in sfirsit. daca nu va lasa, incercati sa tineti la Sibiu (stiu ca s-a tinut un concurs acolo anul trecut ), acolo or fi mai destupati... din pacate si la Bucuresti s-a terminat cu cursele pe Metalul. Mare pacat ! tocmai cand isi revenise sportul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaa, ce nasol, voiam sa vin sa fac si eu un reportaj, sa incercam sa popularizam si noi, cei de la Motociclismo sportul asta foarte frumos si nedreptatit, dar din pacate... bine ca ati anuntat si sa sperem ca ne vedem pe undeva prin tara.

 

asa. bun, si cand am deschis marele thread anti-fotbal au tipat unii ca is gay. pai sa nu te ofitice fotbalul si mentalitatea de fan fotbal????

 

cel mai probabil cei care dau forje pe strada, daca i-au pune pe un motor de dirt track ar fi pe nicaieri. daca s-ar sprijini acest sport si lumea ar veni sa alerge pe circuit, ar scadea problemele de pe strada e demonstrat stiintific. supermoto, motocros, speed, toate cele.

 

ar trebui ca amr sa militeze pentru sprijinirea sporturilor cu motor, cum s-au facut tot soiul de programe de integrare a romilor de ex. sigur sunt bani si pentru construirea a 2, 3 circuite si promovarea motociclismului sportiv. s-a calculat ca sunt foarte mari costurile pentru economie, dintr=un singur accidentat pe masina/moto, deci ar fi si viabil economic proiectul.

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

mai nu stiu ce sa zic. Am discutat sapt. trecuta cu unchiul meu, este vicepresedinte la FRM, pe care l-am intrebat si eu asha..ca de la om la om.. chiar nu se poate face ceva.. ANSu, primaria, dl. Nita Nicu de la Braila care tine sectia de dirt-track de acolo.. chiar asha nimeni nu poate face nimik in leg. cu acest presedinte de consiliu jud. ... Am inteles ca mai sunt si alte pers. implicate care nu mai vor acest sport acolo..la Braila.

Se pare ca s-au facut adrese oficiale din partea ANSului dar vedem ce se intampla...

In principiu cica se va tine totusi concursul Sambata si Dumininca cu toate etapele comasate (et.1,2,3,4).

O sa anunt aici mai spre sf. saptamanii exact orele..si bineinteles daca se tine.

 

Asta e.. viata in RO.

 

@marque - daca ai nevoie de mai multe detalii..atat cat sunt in masura sa ti le dau.. te rog sa ma contactezi pe PM.

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va anunt de pe tel. mobil si pe graba ca astazi, sambata 06-09-2008 si maine duminica 07-09-2008, cu bucurie in suflet va anunt ca la Braila se va tine totusi concursul de dirt-track:)

sambata ora 17:00

duminica ora 10:00

va astept cu drag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...