Sari la conținut

Accident Moto Intre Arad Si Sagu


Marius-Vinga
 Share

Postări Recomandate

Am reusit si eu performanta sa ies la "pascut " cu motocicleta.Miercuri dimineata pe la ora 6,30 in timp ce ma deplasam cu motocicleta din Vinga spre Arad ,la iesire din localitatea Sagu angajndu-ma intr-o depasire am avut surpriza sa vad ca masina pe care vroiam sa o depasesc a intrat in depasirea masini din fata ei,scotindu-ma practic de pe sosea.In urma impactului m-am ales cu o amnezie temporala si cu o gramada de julituri si bineinteles motocicleta destul de avariata. Daca cineva imi dintre voi imi poate da relatii,despre masina pe care vroiam sa o depasesc si care m-a scos de pe sosea i-as fi recunoscator.In rest asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masina care bineinteles dupa ce tea vazut tea injurat si a plecat mai departe ... :bounce:

 

orientativ o culoare / marca ceva (prin amnezie asa) ?

 

 

sanatate de curanda.

 

 

Accidentul s-a produs la ora 6,30 si eu mi-am revenit din amnezie la ora 12,deci ce stiu, stiu ce am aflat de la politie si prietenii care s-au adunat la locul accidentului.De asta vreau sa aflu si eu mai multe daca cumva a trecut careva pe acolo. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabe sanse cred eu de a face cunoscut pe cel cu masina! Bine ca ai scapat teafar,fieru se repara,oricum multumeste-i celui de sus ca supravietuiesti! Sanatate si revenire grabnica! P.S. Oricum nu se mai poate dovedi ca s-a intamplat asa cum zici tu mai ales daca nu a fost nicio atingere dintre tine si conserva,am auzit si cazuri mai nasoale (Luca de exemplu) cand a fost scos de pe sosea,atingere intentionata si bineanteles ca respectivul a spus ca motociclistul a intrat in el si normal, nu s-a luat nicio masura impotriva conservarului...deci sa fim realisti ia-ti gandul de la vre-o recunoastere chiar daca il gasesti,el poate nici nu te-a vazut daca a facut aceasta manevra brusca de depasire.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu mai recuperez bani de la asigurare ,vreau sa il stiu pentru a fi eu impacat.

Pai banii de la asigurare trebuie sa-i recuperezi dar cu conditia sa ai Casco.Astfel iti repari mobra pe banii tai. si incearca sa uiti prin ce-ai trecut sa nu-ti mai stea gandul acolo,sa nu faci un caz din asta.Poate intr-o zi vei avea o revelatie si iti v-a aparea masina in fata ta...mental vorbind,doamne fereste sa mai treci prin asemenea clipe! Numai bine,poate ne vedem sambata dupa masa la Ghioroc,daca ai cu ce veni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai banii de la asigurare trebuie sa-i recuperezi dar cu conditia sa ai Casco.Astfel iti repari mobra pe banii tai. si incearca sa uiti prin ce-ai trecut sa nu-ti mai stea gandul acolo,sa nu faci un caz din asta.Poate intr-o zi vei avea o revelatie si iti v-a aparea masina in fata ta...mental vorbind,doamne fereste sa mai treci prin asemenea clipe! Numai bine,poate ne vedem sambata dupa masa la Ghioroc,daca ai cu ce veni!

 

 

:rock: Salutare ! :D

 

Un sfat simplu dar foarte bun .. :lol:

Cand depasesc .. tin degetul pe claxon .. daca observ pe careva care doar are intentia sa depaseasca il claxonez .. :lol:

Daca intra in depasire fara sa se asigure .. franez si claxonez in continuu .. el nu stie ca sunt motor sau o alta masina deoarece nu s-a asigurat ..

.. deci va trage inapoi in banda lui .. sigur pot exista si exceptii .. dar pana acum a functionat .. :D

 

Asfalt uscat fara evenimente ! :bounce:

 

:( Salutare ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: Salutare ! :D

 

Un sfat simplu dar foarte bun .. :lol:

Cand depasesc .. tin degetul pe claxon .. daca observ pe careva care doar are intentia sa depaseasca il claxonez .. :lol:

Daca intra in depasire fara sa se asigure .. franez si claxonez in continuu .. el nu stie ca sunt motor sau o alta masina deoarece nu s-a asigurat ..

.. deci va trage inapoi in banda lui .. sigur pot exista si exceptii .. dar pana acum a functionat .. :D

 

Asfalt uscat fara evenimente ! :bounce:

 

:( Salutare ! :P

 

 

Asta fac si eu de obicei dar acum nu mai tin minte absolut nimic,eu am frinat(frinele masoara 8m),si se vede clar directia frinei care indica faptul ca eram pe mijlocul benzi de depasire si merg oblic spre pomii de pe margine,deci e clar ca am fost jenat.Problema e ca nu a existat impactul intre mine si masina,deci im fac singur motocicleta.Nu asta e problema ca fierul si plasticul se repara . Ma supara gestul soferului care nici macar nu a oprit sa vada daca mai traiesc sau nu.

Asta e ,ne vedem pe sosea,curind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...