Sari la conținut

Festival de motoare la Toszeg (Ungaria)


mariusursache
 Share

Postări Recomandate

Salut

 

In 2-4 septembrie (weekendul viitor) se tine un festival de motoare la Toszeg (langa Szolnok). Localitatea se afla la ~ 70km est de Budapesta (sunt 250 km din Timisoara). Traseul probabil va fi Timisoara-Arad-Chisienu Cris-...-...-Szolnok.

 

Din Timisoara plecam vineri la pranz: eu,Tibi si Ligius. Cine vrea sa mearga, sa spuna si stabilim un loc de intalnire. Vom merge un ETZ, un Simson si un Suzuki GS500. Viteza maxima va fi cam 70-80km/h. Daca sunt mai multi cu japoneze, mai vedem.

 

Nu stim cat va fi intrarea (credem ca in jur de 200mii lei). Cartea verde costa aprox 20$. Restul cheltuielilor sunt cele de obicei (mancare, bautura, benzina ...). Nu cred ca depasim 2milioane (mancare si bautura sunt mai ieftine in ungaria, benzina tot cam asa sau mai scumpa putin). Mai trebuie sa aveti la voi 500eur (sau echivalentul eur+forinti) sa aratati la vama.

 

Trebuia sa mai fie si un festival la Mako, dar se pare ca a fost mai devreme, la inceputul lui mai.

 

Cine e curios, sa lase un mesaj sau sa ne caute joi pe Roma. (daca nu ne cunoasteti personal, intrebati-o pe Mery :crack: )

 

Ride safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ..... eu as merge da nu-mi lasa buzunarul momentan.... :crack:

In legatura cu cartea verde .....eu am fost in iulie in Ungaria cu Jawa mea si a costat in jur de 1 milion ..... :crack: si minim pe 2 saptamini se face...

Asfalt uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...