Sari la conținut

Rog Sfaturi In Legatura Cu Calatoria Ce Urmeaza S-o Fac...


sangre
 Share

Postări Recomandate

Pe 20 Septembrie o sa plec cu jumatatea sa vizitam nodrul Moldovei. O sa stam in Vatra Dornei 3 nopti si de acolo o luam la vale si la deal (sa vedem Moldova si Maramuresul) si manastirile din nord...

 

Problema e ca noi cand plecam din Bucuresti nu vreau s-o luam direct pe nu stiu ce DN si sa nu vedem nimic cand ne ducem si cand ne intoarcem (o sa innoptam undeva la jumatatea drumului Bucuresti-Vatra Dornei) si in plus Uralul meu nu e de viteza...ii plac drumurile de tara si lente...

 

Si v-as ruga pe fiecare (care aveti rabdarea sa cititi acest post) sa imi dati si mie un sfat (din experientele voastre) pe unde s-o iau pe unde e mai frumos (as vrea Transfagaraseanul la plecare) si ce traseu sa urmez....Si la intoarcere un alt traseu...

 

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 20 Septembrie o sa plec cu jumatatea sa vizitam nodrul Moldovei. O sa stam in Vatra Dornei 3 nopti si de acolo o luam la vale si la deal (sa vedem Moldova si Maramuresul) si manastirile din nord...

 

Problema e ca noi cand plecam din Bucuresti nu vreau s-o luam direct pe nu stiu ce DN si sa nu vedem nimic cand ne ducem si cand ne intoarcem (o sa innoptam undeva la jumatatea drumului Bucuresti-Vatra Dornei) si in plus Uralul meu nu e de viteza...ii plac drumurile de tara si lente...

 

Si v-as ruga pe fiecare (care aveti rabdarea sa cititi acest post) sa imi dati si mie un sfat (din experientele voastre) pe unde s-o iau pe unde e mai frumos (as vrea Transfagaraseanul la plecare) si ce traseu sa urmez....Si la intoarcere un alt traseu...

 

Va multumesc!

 

 

pai in bucovina mai toate drumurile mi sau parut frumoase,

mai ales drumul dintre moldovita - sucevita - radauti - putna

daca ajungi in zona, neaparat sa treci pe la ipotesti - super dealuri

 

ocoleste drumul bucuresti - bacau. este plictisitor plictisitor plictisitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti-Brasov, pana acolo ai multe variante: Siriu, Cheia, DN1 etc, nu e greu de ales.

De la Brasov, neaparat sa faci drumul de Sighisoara, prin Padurea Bogatii, cu campare si vizite in zona, mai departe Balauseri si dreapta spre Sovata, Praid , Lacu Rosu, Bicaz. In afara de Cheile Bicazului, nu ai nici o zona cu drum urat sau stricat, iar de la Bicaz depinde de tine pe unde doresti sa mergi, pe malul lacului spre Targu Neamt, de unde ai deschidere la Manastiri sau aceeasi destinatie dar prin Piatra Neamt. La intoarcere, pt divertisment si daca mai rezisti, poti sa te intorci prin Borsec-Toplita-Reghin si de aici mai vezi tu cum ajungi la Transfagarasan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...