Sari la conținut

Scula Pt Reglat Avansul


Maniax
 Share

Postări Recomandate

Escu@ cand posteaza danutza se simte miros de parfum,se vad urme de ruj,in schimb cand scrie danutza-stressata se simte un damf de :baldy: se aude un alai de :cheers: :crack: :10: Intelegi? :moron: :crack: Fara misto,pana sa rasfoiesc mai atent forumul nu m-am prins si chiar ramasesem :crack:

 

Baieti cu probleme la semne: asa este cunoastem.Dar eu i-am propus cand da vreodata motorul jos sa facem semne.Scula ar fi buna si in cazul asta. Bagi scula in functiune si faci semnul pe volanta.

 

PS.Glumesc.Stressu' de cand face tuning la Ij s-a jurat ca nu mai :)

 

eram eu, nu stressu! :haha:

 

bravo Danutzei pentru cunostinte :angry:

 

 

multumesc, dar sa stii ca daca nu era marele betiv si minunatele monumente ale "votcologiei" (cum spune el) rusesti :nono: nu stiam eu asta acum!

 

:crack:

Angajez mecanic pt regalat "aprinderi"... Glumeam, dar pana una alta -bravo, cu putina perseverenta chiar poti sa intelegi sistemul :baldy:

 

platesti bine? :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Avansul nu se regleaza la ochi !!!....cu atat mai mult la motocicleta.

Eu m-am convins de lucrul asta la Dacie cand am sucit de delcou si mergea motorul impecabil....asta pana pe la 3000 de ture cand dadea sa se roteasca invers si se oprea bineinteles. Daca la Dacie nu era mare problema ganditi-va cum ar fi pe motocicleta la 30-40 Km/h sa dea motorul inapoi !!! :crack:

Asa ca folositi comparatorul sau tija gradata si respectati cu sfintenie avansul recomandat de fabricant!

 

Drum uscat! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

:finger:

 

Daca ai "mana formata" se regleaza si la ochi, asta am vazut-o chiar eu. Asa poate sa merga bine chiar si un IZH sau un MZ 250 cu Bosh de Mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...