Sari la conținut

Duminica 09 Octombrie


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Cei care nu pleaca sambata la Cheia o pot face cu noi, duminica :banana: + bonus :)

Ora 07:00 (da, stiu, dura ora) - Intrarea din Herastrau de la Aviatorilor (Piata Charles de Gaulle parca ii zice)

Participanti:

Pana acum: un Logan plin de fete, eu cu pasager, Semaca singurel :D

 

Traseu moto:

Clasic: Buc - Ploiesti - Maneciu - Cheia - Muntele Rosu (sau Babarunca, vedem) si retur.

Viteza medie - 90-120

 

Traseu per pedes si de pozat:

Pai avand in vedere ca va fi senin si padurile au enshpe mii de culori, o sa facem un traseu de cateva ore pana sus (Sfinxul Bratocei, Babele, etc, vedem la fata locului) Nu greu, plimbareala.

 

Cine vrea, vine la locul amintit sau ne prinde din urma :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors veseli si bine-dispusi dupa o tura asa cum scrie la carte :cheers:

Vreme dementiala , peisaje superbe, soseaua libera. Semaca la dus a mers un picut mai incet, la intoarcere i-am dat in goarna pe serpentine ca era prea frumos. :) (detaliile le da el)

In rest, el a ramas la odihna la Muntele Rosu (infect drumul din soseaua nationala si pana la complex), noi am urcat pe culmea Zaganu si ne-am desfatat cu peisajele, am facut plaja , am dormit... etc :)

 

Se mananca bine la NICOS (cum se iese din Cheia, inainte de primul pod, pe stanga, e o ramficatie si la 500 m e pensiunea asta) Super-mari portiile si gustoase, servire si oameni placuti :banana: Ca idee de bani: 3 oameni, cate 2 feluri de mancare cu de toate, 500.000 ROL :D

 

Pozele, dom' Semaca sa le bage

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...