Sari la conținut

Modificari Sr Replica.


Radu46
 Share

Postări Recomandate

A trecut ceva timp de cand am terminat de tunat sr meu si din pacate 100% am terminat doar tunningul optic

si mai am de facut doar modificarea motorului cu unu de 70 impreuna cu un ambielaj sport , a admisiei si a

carburatorului si daca imi permite bugetu si aprinderea. la transmisie si evacuare modificarile au fost facute

si doar atunci cand o sa modific motoru poate o sa imi ceara alte arcuri la ambreiaj si alte role.

dupa o mica sedinta foto iata ce a iesit :disappointed:

post-13765-1225786443_thumb.jpg

post-13765-1225786461_thumb.jpg

post-13765-1225786483_thumb.jpg

post-13765-1225786495_thumb.jpg

post-13765-1225786528_thumb.jpg

post-13765-1225786564_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut ceva timp de cand am terminat de tunat sr meu si din pacate 100% am terminat doar tunningul optic

si mai am de facut doar modificarea motorului cu unu de 70 impreuna cu un ambielaj sport , a admisiei si a

carburatorului si daca imi permite bugetu si aprinderea. la transmisie si evacuare modificarile au fost facute

si doar atunci cand o sa modific motoru poate o sa imi ceara alte arcuri la ambreiaj si alte role.

dupa o mica sedinta foto iata ce a iesit :disappointed:

 

fara un motor cu racire pe apa,nu faci nimic :lol: ..ps:scoate autocolantul de pe faruri,ca e urat :lol:

eu iti recomand un set de 70 in 2 segmenti gen Top,un carb de 21,cu muzicuta de carbon si filtru sport,toba e destul de buna,transmisia zici ca ai schimbat-o..un cdi sport (malossi,top) si e racheta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara un motor cu racire pe apa,nu faci nimic :disappointed: ..ps:scoate autocolantul de pe faruri,ca e urat :lol:

eu iti recomand un set de 70 in 2 segmenti gen Top,un carb de 21,cu muzicuta de carbon si filtru sport,toba e destul de buna,transmisia zici ca ai schimbat-o..un cdi sport (malossi,top) si e racheta :lol:

eu am carburator de 19 crezi ca nu e bun pt un 70 sau asta de 19 se poate pune si pe 50?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am carburator de 19 crezi ca nu e bun pt un 70 sau asta de 19 se poate pune si pe 50?

e bun si de 19..pune-i un filtru bun sport..si o muzicuta de carbon..

merge carb de 19 si pe 50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara un motor cu racire pe apa,nu faci nimic :disappointed: ..ps:scoate autocolantul de pe faruri,ca e urat :lol:

eu iti recomand un set de 70 in 2 segmenti gen Top,un carb de 21,cu muzicuta de carbon si filtru sport,toba e destul de buna,transmisia zici ca ai schimbat-o..un cdi sport (malossi,top) si e racheta :lol:

si cat costa toate piesele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa te inspiri din cazanul meu...

cat fugea al tau si ce piese ai ales la tunning? ma refer la greutai role, nr dinti la grup, marime carburator mi-ar fi de folos inainte sa mai bag bani in el :disappointed:

 

hmm..arata bine la aspect...dar mi se pare sau e in mai multe nuante de galben? de exemplu acolo jos la baterie

 

succes si cu tuningu la motor :lol: :lol: :lol:

 

asa arata el acolo are o vopsea fara lac foarte aderenta ca un plastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-kit malossi mhr replica 70 cmc

-toba giannelli reverse

-carburator de 21

-filtru de aer malossi

-muzicuta malossi de carbon

-variator polini speed control

-curea top performance racing

-ambreiaj tnt racing

-ambielaj top performance

-role 3 grame

-grup stock

-aprindere stock

viteza...cam 125 plus-minus 2-3 km/h ,depinde de mai multe chestii.

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...