Sari la conținut

Pret Dnepr


grex
 Share

Postări Recomandate

va rog sa ma ajutati cu o informatie!

un prieten are nevoie pt incheierea dosarului de dauna de pretul de nou al unei motociclete DNEPR an fabricatie 1996.

puteti sa-mi dati vreo informatie, un site, ceva?

multumesc

 

nimeni n-are nici o idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia un pret pentru ural .. e nitel mai scump si poate sa il ajute.. sunt similare, cred ca cu putin efort aia de la asigurari nu se prind, sau accepta ca e motoreta din aceeasi clasa, cilindree, echipare, dotari, etc, si poate accepta avand in vedere ca ural are reprezentanta in romania care poate elibera o oferta de pret oficiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat si cu ural.., dar n-a mers faza, aia n-au acceptat.

poate sa incerc altfel. alte idei?

..catalogul de preturi din 2006...este in excel, schimbi extensia cu 'xls' si il poti vedea...altfel nu ma lasa sa-l uploadez.....

Moneda nationala este grinca sau asa ceva, te descurci...

 

Si de ce nu le scrii?...toata lumea vrea ceva pe tava , repede , si sa sa le rezolve problema instantaneu, ca traim timpuri dinamice...

/index.php?showtopic=282696

kmz2006.txt

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roaga-i pe cei de la fabrica: www.kmz.com.ua. Le zici ca iei piese de la ei pentru dosarul de dauna, nu e idee buna?

pretul ar trebui sa fie de cam 2000$

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind si ieftin de nou si din '96...nush ce sa zic: ca de ex, la un suzuki gsx750 f din '99, cu 25 mii km la bord si impecabil, pret de nou 7000 E, am luat cu tot cu expertiza, transport- 1000 E ( l-au bagat la 90% dauna avand 9 ani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturora care si-au batut capul cu problema asta.

chiar ma gandisem cu scrisul la cei de la kmz, dar cum rusa mea se rezuma doar la a intelege cateva din literele chirilice... cam greu.

multumesc drobu pt tabel, o sa-l dau sa se duca cu el la asigurari, oricum mare lucru nu ia, dar pt ce platim asigurarea asta obligatorie?

si eu am trecut prin asa ceva, si tot cu ajutorul unui motociclist am rezolvat mai repede si mai bine problema, oricum nu va doresc sa ajungeti la mana firmei de asigurari, ei sa uita sa dea cat mai putin, chiar deloc si eventual sa te tina si vreo 3 luni.

multumesc inca odata, si o sa revin si cu rezolvarea problemei( sper de data asta) :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt dobitoci ca cer pret de nou, nu mi s-a intamplat cu Ijul acum cativa ani. Ce-i drept daca pune mana pe 500 $ e smecher. Vorbeste cu fabrica, trimite-le mail in engleza, tradu-l cu alta vista babel fish in rusa, si zi-le sa iti umfle pretul si el ia piesele de la ei.

Sau sa faca ceva pe calculator intr-o engleza stricata, pune sigla fabricii etc, trimite-ti-l prin fax si apoi tradu-l la un traducator legalizat. Isi pune pretul lui.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...