Sari la conținut

yamaha tdr


Postări Recomandate

salut.am facut topicul asta deoarece nu stiu ce sa fac in legatura cu cilindrul care este zgariat exact de la gaura de admisie si pana unde face compresia in partea de sus.din ce am inteles,materialul folosit se numeste necasil,si singurul lucru care pot sa il fac este sa il bucsez cu camasa de fonta(dar multa lume mi-a zis ca mai mult de 500 km maxim,nu ma va tine...),sau in cel mai rau caz sa ii pun direct alt kit polini.trebuie schimbat cilindru+piston+segmenti. ea acum are power-valve,si ma gandesc ca daca ii voi pune kit,nu va mai urca in turatii mari cum urca acum...astept niste sfaturi/idei ce sa fac in legatura cu el...

este vorba de yamaha tdr 125 R an 93

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.am facut topicul asta deoarece nu stiu ce sa fac in legatura cu cilindrul care este zgariat exact de la gaura de admisie si pana unde face compresia in partea de sus.din ce am inteles,materialul folosit se numeste necasil,si singurul lucru care pot sa il fac este sa il bucsez cu camasa de fonta(dar multa lume mi-a zis ca mai mult de 500 km maxim,nu ma va tine...),sau in cel mai rau caz sa ii pun direct alt kit polini.trebuie schimbat cilindru+piston+segmenti. ea acum are power-valve,si ma gandesc ca daca ii voi pune kit,nu va mai urca in turatii mari cum urca acum...astept niste sfaturi/idei ce sa fac in legatura cu el...

este vorba de yamaha tdr 125 R an 93

parerea mea sa-i pui alt kit polini pt ca odata ce cilindrul e zgariat cum e din nicasil nu se alezeaza si nu prea ai ce sa-i faci in Romania nu este nimeni care sa reconditioneze nicasilul. Si da va mai urca in ture si dupa aceea doar ii pui power valve-ul. Stiu pe cineva care a facut asa si merge motorul de rupe. :rolleyes: Asfalt uscat si tie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

david,deci cel mai bine e sa ii pun kit nu? sa ii pun tot de 125 sau sa ii iau de 150 ,din ce am inteles se poate.pai cum sa pun power-valvu,ca din ce stiu eu ,e o valva care e montata pe cilindru...kitu ala daca nu va avea,cum ii pun? imi poti sa lasa un id de mess pe privat sa vb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...