Sari la conținut

Destinatii MOTO din ROMANIA


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

UN LUCRU VA ROG -- desi stiu ca n-o sa se poata abtine unii --- FARA COMENTARII INUTILE

 

 

 

SALUTARE NATIUNE MOTO DIN ROMANIA !!!

 

Am initiat un proiect , intitulat ,, DESTINATII TURISTICE DIN ROMANIA PENTRU MOTOCICLISTI ,,

** Ideea este sa strangem, sa centralizam cat mai multe date furnizate de motociclisti , pe unde au umblat si pe unde s-au simtit bine .

** DATE cat mai complete despree locatii , atat cabane , campinguri , cat si locuri , trasee fara optiuni de cazare , salbatice .

-------- Informatiile furnizate va rog sa contina cat de mult se poate urmatoarele detalii , pt a simplifica procesarea lor !!! :

 

* locatia exacta - drumuri de acces , pozitionare

* daca sunt locatii fara loc de cazare , tipul drumului de acces ( forestier - asfalt - etc )

* la locatii cu cazare daca se poate , nr de telefon , adrese exacte , etc .

* genul de locatie , 5 stele - 2 stele , cabana lemn 2 margarete , camping , bar moto in care poti face burn-out

* poze cu locatia , chiar daca apareti si voi in ele .

 

--------- Informatiile va rog sa le puneti pe judete ,o singura persoana poate sa puna informatii din mai multe judete , exemplu :

 

HUNEDOARA

locatie x........

locatia y .....

 

SATU MARE

locatia z ....

locatia w....

 

ETC.

 

Cine vrea sa se implice in proiect , sau vrea sa furnizeze si alte date , sa imi faca legaturi cu oameni care ma pot ajuta , datele mele de contact :

Achim Marius - adresa mess : achimoto_ro ; adresa mail : achimoto_ro@yahoo.com ;

 

 

 

RESPECT____ACHIMOTO ______FREE BIKERS HUNEDOARA

Editat de achimmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O locatie minunata unde am mancat si inoptat este Cabana "Paraul Rece" trei margarete si se afla exact la intrarea pe transfagarasean pe partea dreapta cum vii dinspre Fagaras. Drumul de acces este foarte bun( tinand cont ca este la 20 metrii de sosea :friends: ). Am rezervat toata vila cu doua saptamani inainte cu 70 lei/nopate/persoana fara mic dejun inclus. Are 24 de locuri de cazare. 16 duble, un apartament de 5 locuri si o camera cu 3 locuri.

Doua ospatarite tinere si daca mai ai si papagal :P este ok, iar cea mai mare surpriza a fost cand am avut la dispozitie 20 litrii de zeama de varza la micul dejun, ca unul nu a plecat treaz din restauramt in camera.

Am mai organizat cam 6 plimbari una mai frumoasa ca alta dar ar trebuii sa stau o zi sa vorbesc despre ele, poate cu alta ocazie sau la un telefon. Numai bine.

BTW cred ca fiecare motociclist in parte are macar un traseu ceva mai lung pe care a fost asa ca ..bagati. Eu am incercat sa fac un topic pe tema asta dar nu asa cu lux de amanunte ca timpul este limitat si nu stiu cat au timp sau chef sa scrie , iata-l : /index.php?showtopic=293272

 

Legat de trasee iportant este de unde se pleaca. Noi de exemplu am plecat din Bucuresti--Ploiesti-- Cheia-- Brasov-- Fagaras--Tranfagarasean-- - Bucuresti.

 

 

 

EXCURSIEFAGARAS014.jpg

EXCURSIEFAGARAS048.jpg

EXCURSIEFAGARAS042.jpg

EXCURSIEFAGARAS057.jpg

 

.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un topik super detaliat facut de o mana de motociclisti :wave: in frunte cu LUTZIFER , ;) bravo lor !!!

/index.php?...282705&st=0

 

MAI ASTEPT si alti membrii care sa scrie , avem multe de invatat de la bikeri , vreau sa stiu pe unde ati umblat si ce va placut cel mai mult !!!

 

 

 

 

 

 

RESPECT _____ACHIMOTO_____FREE BIKERS HUNEDOARA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un topik super detaliat facut de o mana de motociclisti ;) in frunte cu LUTZIFER , :wave: bravo lor !!!

/index.php?...282705&st=0

 

MAI ASTEPT si alti membrii care sa scrie , avem multe de invatat de la bikeri , vreau sa stiu pe unde ati umblat si ce va placut cel mai mult !!!

Sa spun o anumita locatie nush daca as putea , ca majoritatea in care am fost anul acesta au fost superbe ... Eventual daca o sa studieze lumea linku ce le-ai dat tu si le place o anumita excursie, intrebati ... si vedem ce ne mai aducem aminte si postam tot ce se poate posta !

Ceau si numa bine ... Apropo mergeti la munte la zapada ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

Eu nu stiu numa' locuri unde nu-i semnal :laugh:

Se pune?

 

Fade

 

Se pune orice fel de destinatie turistica unde se poate ajunge cu motorul, sunt necesare ceva poze , si niste detalii de pozitionare , cum sa ajungi acolo !!

 

 

 

RESPECT____ACHIMOTO____FREE BIKERS HUNEDOARA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...