Sari la conținut

Filtru De Benzina Pentru Amestec


Postări Recomandate

Salut! Ma gandesc sa adaptez un filtru de benzina (din acela ce se infige pe furtun) la Hoinarul meu. Problema mea este ca nu stiu daca trece si uleiul din amestec prin filtrul acela. Am vazut motociclete in 2T cu filtru din acela, dar parea tare imbacsit. Daca exista alta solutie sau daca aceasta e buna va rog sa imi spuneti.Sita aceea la iesirea din rezervor nu o mai am, si mereu gasesc in carburator mizerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ia-ti unul mare! da' mare! stiu eu de ce! :lol: la ij am avut mic si nu trecea destula benzina prin el si imi murea motoru' in mers! :ok: am pus unu' mare si gata! :moron: de atunci la toate motoarele am pus Liqui-Moly si sunt multumit tare! :baldy: a! si inca ceva! dupa ce ai umplut carbul "pompeaza" cu mana pe furtun astfel incat sa se umple filtrul de benzina! ajuta la debit :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce am vazut eu (pe Hoinar si pe Jupiter) erau din acelea normale, ce se gasesc la orice magazin (le zice de unica folosinta) nu era problema sa ramai fara benzina, curgea bine prin ele. Singura problema era ca pareau imbacsite si ma gandeam ca nu trece uleiul calumea prin el, sau nu in proportia in care ar trebui. Materialul din interior e sintetic, benzina si uleiul au proprietati diferite, nu stiu daca ce iese din filtru mai e in raport 1:25. Dar daca voi ziceti ca mere si ca ati pus, o sa incerc si eu, sper sa nu mai am pe urma treaba cu curatatul carburatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pai tot de unica folosinta da' mai mare sa fie pt. ca din cauza uleiului nu trece asa de usor! alea de la drujbe sunt calculate special pt. benzina cu ulei, astea nu :ok: de asta am zis sa iei unu' mai mare :lol: par imbacsite ca putin ulei ramane in filtru da' trece, stai linisiti :moron: in raport nu o sa ajunga cativa km, oricum nu sesizabil asa ca stai linistit :baldy: pune un ulei mai bun (nu parnaie de aia la 40-50.000) si nu o sa ai treaba! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...