Sari la conținut

transport moto service


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

De la tipul asta am incercat sa iau in toamna un far de r6....i-am dat banii in avans 150 de euro pentru ca mi-a zis ca pot avea incredere in el si ca nu este posibila comanda fara plata unui avans.

Totul bine si frumos ...mi s-a spus ca o comanda dureaza in jur de 2 saptamani maxim 3.Am asteptata 3 saptamani si l-am sunat pentru ca deja mi se parea ciudat. La telefon mi-a spus ca farul a venit dar el pierzand numarul meu de telefon nu a avut cum sa ma anunte si uite asa "farul meu" a ajuns la altcineva .Am zis ok , asa o fi, se mai intampla dar farul cand imi vine?.Mi-a spus ca va face o alta comanda si ca ma va suna el .A trecut o luna si nu a dat nicun semn asa ca iar l-am sunat eu...imi raspunde prietena lui si-mi zice ca este internat la spital in iasi....am inghitit si asta. I-am zis prietenei sa il anunte urgent pentru ca eu aveam nevoie de bani sa-mi iau far.Binenteles ca nu m-a mai sunat nimeni cateva saptamani.Dupa un timp il sun si dau de el si ii explic ca nu e normal ce face si ca eu vreau farul sau bani inapoi , el intelege si imi zice ca ma suna in 2-3 zile pentru ca trebuie sa ii vina un far pe care vrea sa mi-l dea mie.Astept 4 zile si il sun , imi rapsunde si imi spune ca e la munte , il intreb de far si imi zice ca el a inteles ca vreau banii inapoi .Am zis ok si am asteptat sa vina de la "munte" ca sa ma intalnesc cu el si sa-mi dea banii. Binenetels ca asteptarea mea a fost in zadar pentru ca nu am primit niciun semn.

Intr-un final dupa plecari din tara si alte vrajeli pe care mi le-a bagat pe gat vrb cu el si stabilesc l sa ne intalnim sa imi arate un far pe care as putea sa-l iau sau sa-mi dea banii inapoi.A ramas sa ne intalnim la 8 pm pe la unirii si ramasese sa-l sun eu pe la 8 pm sa vad pe unde este pentru ca el spunea ca ar fi pe drum inspre capitala si cam in jur de ora aia ajunge. L-am sunat si avea tel inchis ....

Si uite asa ma tine de vreo 5 luni si cu banii luati si fara far .

Stiu ca a fost gresala mea ca i-am dat banii in avans dar eram foarte disperta sa-mi iau far pentru ca lovisem motocicleta in ziua aia ....

Asa ca luati-va ganduri de la afaceri cu omul asta pentru ca o sa aveti de suferit sau in cazul in care nu sunteti la fel de prosti ca mine veti avea de-aface cu un om fara respect si caracter care nu merita "nimic"...

Cristian ! Nu stiu ce este in capul tau cand mergi pe burta in halul asta dar vreau sa sti un lucru...lumea este foarte mica !

te salut si iti doresc mult noroc in viitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...