Sari la conținut

suzuki gsxr 600 k7


Postări Recomandate

suzuki k7 600,a mers perfect pana acum,inclusiv azi ,cand dupa ce mam plimbat cativa km(50-60)am observat ca nu vrea sa mai treaca de 12mii ture ,initial am zis ca am ramas fara gaz(eram pe rezerva) am alimentat dar tot asa ,cateodata nu trece nici de 10mii apoi iar ajunge pana pe la 12,5mii dar nu ajunge pana in capat nici in sarcina nici la gol,precizez ca am controlat toate mufele si am demontat pompa de benzina pt a curata filtrul(care nu era murdar cinestiece) daca a mai patit-o cineva sau vreo sugestie raman dator....

mai precizez ca benzina am bagat numai carera 100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-ai facut revizia de primavara?daca nu schimbai uleiul, filtrele si bujiile

p.s. o diagnoza i-ai facut?<sa nu aibe vro eroare>

nu afiseaza nici o eroare,si daca mergi fara sa treci de 10 mii nici nu sesizezi ca ar avea vreo problema ,trage f bine ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu afiseaza nici o eroare,si daca mergi fara sa treci de 10 mii nici nu sesizezi ca ar avea vreo problema ,trage f bine ....

ok dar cu celelalte cum ramane<ulei filtru aer si bujii>au fost schimbate dupa perioada de hibernare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu afiseaza nici o eroare,si daca mergi fara sa treci de 10 mii nici nu sesizezi ca ar avea vreo problema ,trage f bine ....

 

ok dar cu celelalte cum ramane<ulei filtru aer si bujii>au fost schimbate dupa perioada de hibernare?

filtru curatat(E SPORT BMC),buji iridium puse in toamna (500km sis garantate vreo 80mii),acuma daca o fii de la ulei cred ca arunc motorul si ma las de motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filtru curatat(E SPORT BMC),buji iridium puse in toamna (500km sis garantate vreo 80mii),acuma daca o fii de la ulei cred ca arunc motorul si ma las de motoare

sa-mi spui mie unde-l arunci sa merg sa-l ridic de acolo :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...