Sari la conținut

Fratilorrrrrr..


axi
 Share

Postări Recomandate

DECI

Daca doriti vre-o piesa de ij festival(orice) sau un motor intreg, ori orice altceva spuneti.

Sau mai dau un MZ125rt, INTREG, iar unul la bucati, ambele cu acte.

Le dau la pretiri de fier vechi :ok:

Sa le duc la remat ma doare sufletul, deci m-am hotaara sa le vand................

Inf. la simson_marius@yahoo.com, sau 0743229646

Sau PM.

Multzam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In final

MZ-urile -5mil fix

piese de ij neg.

:ok:

 

pretz de fier vechi? sa fim seriosi...

 

poate nishte poze ar fi de ajutor.

 

seriile sunt ok, conforme cu cele din acte, iar de radiere shi negocieri cu moshul/batranul propietar cred ca va ocupatzi voi, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretz de fier vechi? sa fim seriosi...

 

poate nishte poze ar fi de ajutor.

 

seriile sunt ok, conforme cu cele din acte, iar de radiere shi negocieri cu moshul/batranul propietar cred ca va ocupatzi voi, nu?

IE IE IE

OK

atunci m-a apuc si-l restaurez si til dau tie ci 1500E

ii BINE ATUNCI?

HAI PA :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai dau un MZ125rt, INTREG, iar unul la bucati, ambele cu acte.

Le dau la pretiri de fier vechi

Sa le duc la remat ma doare sufletul, deci m-am hotaara sa le vand................

 

IE IE IE

OK

atunci m-a apuc si-l restaurez si til dau tie ci 1500E

ii BINE ATUNCI?

HAI PA :ok:

:)

 

tu ai dreptul sa impui pretzul, io am dreptul sa comentez oferta si sa cer detalii. n-am vrut pomeni, am crezut ca shtii sa-tzi vinzi marfa (nu de tipul "dati-mi 5 milioane ca tot o arunc/o dau la remat" :moto: ) si fara vorbe gen: "la bani ashtia sa zici mersi ca tzi-o vand si ca nu itzi trag shi doua peste ceafa!".

 

cand am vazut anuntzul eram gata sa plec la un drum de 400 de km.. acum pe iarna... dar cu shtouri d-astea n-ai sa vezi. :ok:

 

cumparatorul plateshte... (parca asha era ultima oara ) :welcome:

 

da-l cu 1500 de iepuroi. unii au reushit sa le vanda la nemtzi care considera pretzul asta un chilipir :lol:

 

o zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 milioane nu e pret de fier vechi pt RT125 cu acte.

S-au vazut multe vandute la mai putin asa ca arata o poza cu marfa, ca poate o tii demontata in curte sub zapada si vine omul la tine sa o cumpere.

 

Te deranjeaza ca harciogu a adus vorba de acte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

tu ai dreptul sa impui pretzul, io am dreptul sa comentez oferta si sa cer detalii. n-am vrut pomeni, am crezut ca shtii sa-tzi vinzi marfa (nu de tipul "dati-mi 5 milioane ca tot o arunc/o dau la remat" :moto: ) si fara vorbe gen: "la bani ashtia sa zici mersi ca tzi-o vand si ca nu itzi trag shi doua peste ceafa!".

 

cand am vazut anuntzul eram gata sa plec la un drum de 400 de km.. acum pe iarna... dar cu shtouri d-astea n-ai sa vezi. :ok:

 

cumparatorul plateshte... (parca asha era ultima oara ) :ok:

 

da-l cu 1500 de iepuroi. unii au reushit sa le vanda la nemtzi care considera pretzul asta un chilipir :lol:

 

o zi buna.

Bai HARCIOGULE:

1 NUMI ZICI TU MIE CE SA FAC SI CUM SA FAC

2 "la bani ashtia sa zici mersi ca tzi-o vand si ca nu itzi trag shi doua peste ceafa!".- LA FRAZA ASTA MAI CAM ENERVAT

3 CONTROLEAZATE CA NU ESTI LA TINE IN GRADINA

4 DACA NU TE INTERESEAZA NU MAI POSTA ASA DEAM ...... NUMAI CA SA TE AFLI IN TREABA

5 HAI PA CA MA PLICTISESTI

:welcome:

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat un Mz de 125 din 61, si vreau sa-l restaurez.

Pana acu' l-am desfacut, pt ca vreau sa-l fac de la capa la coda' (restaurare totala)si i-mi tre:

1 capac la cutia de la baterie

2 schema inst. electrica

Cand l-am luat a trebuit sa-l scot din pae. A stat acola vre-o 5 ani.Toate suruburile erau tapene,iar mororu blocat.

Oricum mai am unul dar n-am pesele care vi le-am cerut.

Cam atat

Daca are cineva ceva pese de mz sa-mi spuna

multzam

 

 

Bai HARCIOGULE:

1 NUMI ZICI TU MIE CE SA FAC SI CUM SA FAC

2 "la bani ashtia sa zici mersi ca tzi-o vand si ca nu itzi trag shi doua peste ceafa!".- LA FRAZA ASTA MAI CAM ENERVAT

3 CONTROLEAZATE CA NU ESTI LA TINE IN GRADINA

4 DACA NU TE INTERESEAZA NU MAI POSTA ASA DEAM ...... NUMAI CA SA TE AFLI IN TREABA

5 HAI PA CA MA PLICTISESTI

:welcome:

doamne ce oameni!

 

stimate baluba16, axi (shtiu ca aceshtia sunt fratzi) sau kerosen (ca am vazut ca se mai intampla sa postatzi unul pe contul altuia si nu mai shtiu cu care vorbesc):

 

uita cum sta treaba: sunt mai mult decat interesat de un mz rt 125. sunt hotarat sa iau modelul asta. am dat mail si am cerut detalii. tot ce mi s-a dat a fost pretzul si confirmarea ca seile sunt originale. nu poze, nu descriere, nu nimic. nada, zero ( 0 ). io sunt in bucuresti si nu pot sa bat 400 de km ca sa vad ce ragalie ai de vanzare. nu tzi-am criticat pretzul ci doar reaua vointza in a-mi arata ce vinzi (ce am intzeles io ca vinzi pana acum: 2 mz-uri: unul mai distrus, unul mai putzin distrus, cu acte vechi dar nu pe numele tau). m-am gandit ca daca scriu pe forum o sa te simtzi si o sa pui detalii. dar nu... continui sa te ataci ca un mosh care crede ca are cine shtie ce raritate.

 

ce am mai gasit prin posturi: a se vedea atashu de sus (+faptul ca ai dat 1 milion pe el). motoarele probabil sunt gripate de atata rugina pe oglinda cilindrului :ok: la care nici minunatul WD 40 nu poate face minuni. probabil ca de asta nici nu vrei sa spui nimic.

 

o sa ma duc sa colind si io satele din jurul bucurestiului in cautare de astfel de mz-uri. probabil ca o sa am mai mult noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva

DACA VA INTERESEAZA POSTATI DACA NU NU VA MAI BAGATI

OK

SALUT SI O ZI BUNA LA TOTI!

 

 

doamne ce oameni!

 

stimate baluba16, axi (shtiu ca aceshtia sunt fratzi) sau kerosen (ca am vazut ca se mai intampla sa postatzi unul pe contul altuia si nu mai shtiu cu care vorbesc):

 

uita cum sta treaba: sunt mai mult decat interesat de un mz rt 125. sunt hotarat sa iau modelul asta. am dat mail si am cerut detalii. tot ce mi s-a dat a fost pretzul si confirmarea ca seile sunt originale. nu poze, nu descriere, nu nimic. nada, zero ( 0 ). io sunt in bucuresti si nu pot sa bat 400 de km ca sa vad ce ragalie ai de vanzare. nu tzi-am criticat pretzul ci doar reaua vointza in a-mi arata ce vinzi (ce am intzeles io ca vinzi pana acum: 2 mz-uri: unul mai distrus, unul mai putzin distrus, cu acte vechi dar nu pe numele tau). m-am gandit ca daca scriu pe forum o sa te simtzi si o sa pui detalii. dar nu... continui sa te ataci ca un mosh care crede ca are cine shtie ce raritate.

 

ce am mai gasit prin posturi: a se vedea atashu de sus (+faptul ca ai dat 1 milion pe el). motoarele probabil sunt gripate de atata rugina pe oglinda cilindrului :ok: la care nici minunatul WD 40 nu poate face minuni. probabil ca de asta nici nu vrei sa spui nimic.

 

o sa ma duc sa colind si io satele din jurul bucurestiului in cautare de astfel de mz-uri. probabil ca o sa am mai mult noroc.

mda

BAI OMULE NU INTELEGI

FRAZA ASTA motoarele probabil sunt gripate de atata rugina pe oglinda cilindrului :welcome: la care nici minunatul WD 40 nu poate face minuni. probabil ca de asta nici nu vrei sa spui nimic. DE UNDE ...... MEA STI TU CA SUNT GRIPATE?

DE UNDE STi

EU TE ROG FRUMOS SA NU MAI ENERVEZI CA DEJA ESTI PLICTISITOR

DE MINE DUTE IN............... SI CAUTA MZ-URI, CE IMI TOT ZICI ATAT.

SI TEROG SA NU MAI POSTEZI ASA DEAM ....... SAU ESTI COPILK SI NU INTELEGI

IN FINE LA OMENI DE FELUL ASTA N-AI CE SA LE FACI

TREBUIE DOAR SAI LASI SA SE DESFASOARE .

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRAZA ASTA motoarele probabil sunt gripate de atata rugina pe oglinda cilindrului :ok: la care nici minunatul WD 40 nu poate face minuni. probabil ca de asta nici nu vrei sa spui nimic. DE UNDE ...... MEA STI TU CA SUNT GRIPATE?

DE UNDE STi.

 

Cand l-am luat a trebuit sa-l scot din pae. A stat acola vre-o 5 ani.Toate suruburile erau tapene,iar mororu blocat.

 

:welcome:

 

ultimul post pe topicul asta.

 

"Arguing online is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

 

ultimul post pe topicul asta.

 

"Arguing online is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded."

:ok:

INSFARSIT MAM SCAPAT DE TINE CU GREU

:moto:

APROPO CRED CA VINERI O SA FAC POZA LA MEZEURI CA SA LE VEZI SI SA NU MAI POSTEZI DEAM .... :lol:

O ZI BUNA FARA OAMENI DISTRUSI CARE SA VA DERANJEZE :)

 

Hai cum de NU POSTEZI?

:welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne ce oameni!

 

stimate baluba16, axi (shtiu ca aceshtia sunt fratzi) sau kerosen (ca am vazut ca se mai intampla sa postatzi unul pe contul altuia si nu mai shtiu cu care vorbesc):

 

uita cum sta treaba: sunt mai mult decat interesat de un mz rt 125. sunt hotarat sa iau modelul asta. am dat mail si am cerut detalii. tot ce mi s-a dat a fost pretzul si confirmarea ca seile sunt originale. nu poze, nu descriere, nu nimic. nada, zero ( 0 ). io sunt in bucuresti si nu pot sa bat 400 de km ca sa vad ce ragalie ai de vanzare. nu tzi-am criticat pretzul ci doar reaua vointza in a-mi arata ce vinzi (ce am intzeles io ca vinzi pana acum: 2 mz-uri: unul mai distrus, unul mai putzin distrus, cu acte vechi dar nu pe numele tau). m-am gandit ca daca scriu pe forum o sa te simtzi si o sa pui detalii. dar nu... continui sa te ataci ca un mosh care crede ca are cine shtie ce raritate.

 

ce am mai gasit prin posturi: a se vedea atashu de sus (+faptul ca ai dat 1 milion pe el). motoarele probabil sunt gripate de atata rugina pe oglinda cilindrului :ok: la care nici minunatul WD 40 nu poate face minuni. probabil ca de asta nici nu vrei sa spui nimic.

 

o sa ma duc sa colind si io satele din jurul bucurestiului in cautare de astfel de mz-uri. probabil ca o sa am mai mult noroc.

Deci domnule harciog' grupul motociclistilor din Alba te sfatuieste sa nu te mai turezi ca un ij, pt. ca consumi benzina si faci fum.

Noi am pus acest anunt pt. a vinde motocicletele si piesele de ij, nu pentru a ne certa........

 

 

Deci un mz este intreg,are aprindere, scaune,aripi totul original, iar celalalt este mai mult de piese(este modificat iar motorul este blocat.(ASA L-AM ADUS DE LA MOS).

In legatua cu defectele lor, starea estetica este slaba.(necesita vopsire).

Am acte pe ambele, iar propietarii sunt din zona.

Daca doriti sa le cumparati anuntati-ma din vreme pt. a avea timp sa le adun(le-am desf. pt. a le vopsii).

Nr de telefon la care ma gasiti este 0258843137 dupa orele 16.(nu ma mai sunati pe tel. celular, deoarece este a lui baluba si asta vb. urat.)

Intrebati de Marius.

Va salut..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grupul motociclistilor din Bucuresti va roaga pe voi fratii Petreush sa va controlati gushele. Cum poti sa-i zici unui frate comunist asa tam-nesam

-FRAZA ASTA MAI CAM ENERVAT

3 CONTROLEAZATE CA NU ESTI LA TINE IN GRADINA

4 DACA NU TE INTERESEAZA NU MAI POSTA ASA DEAM ...... NUMAI CA SA TE AFLI IN TREABA

5 HAI PA CA MA PLICTISESTI

SI nu te lasi O ZI BUNA FARA OAMENI DISTRUSI CARE SA VA DERANJEZE.

Toata tzarania vrea sa vanda jafuri la oras fara acte calumea, fara piese la preturi ciudate.

 

Io imi cer scuze pt iesirea de mai devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

lasati-l ma pe baluba in pace ca a invatat sa isi stearga singur mucii si arata intr-un fel a om... si se crede mare si destept :ok: deh... varsta, ce sa-i faci? o sa creasca el pana la urma :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

WWWWWWWWWOOOOOOOOOOOOWWWWWWW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok: :welcome:

 

1. Axi si Baluba sunt fratii mei

2. Axi si Baluba NU AU NICI UN DREPT SA VORBEASCA IN NUMELE MOTOCICLISTILOR DIN ALBA

3.In calitate de frate imi CER PUBLIC SCUZE PENTRU COMPORTAMELUL LOR !

 

Restul rufelor se spala in familie :moto:

 

Despre MZ: din cate am intelez MZ-ul a fost vandut (dupa mine prostie monumentala, da ata ete...). Tehnic arata ca dupa cam 5 ani de stat in ograda unui mos. Are insa toate piesele mai putin capacul cutiei. Motorul datorita statului in ploaie e praf si deci se mai pot folosi numai anumite piese. Se vinde insa si un motor complet functional si cu acte, provenind de la alt RT.

Acum motocicleta este complet demontata in vederea restaurarii care fratii mei au decis ca nu se mai face ... :)

 

Sa ne vedem cu bine!

 

Tavi Comunistu'

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

5 milioane nu e pret de fier vechi pt RT125 cu acte.

S-au vazut multe vandute la mai putin asa ca arata o poza cu marfa, ca poate o tii demontata in curte sub zapada si vine omul la tine sa o cumpere.

 

Te deranjeaza ca harciogu a adus vorba de acte?

 

Daca RT-ul era al meu il vindeam cu cel putin 10 mil (exact in starea in care e) iar daca nu luam suma asta nu-l mai vindeam. In fond esti liber sa cauti in alta parte daca nu-ti convine pretul, nu? De ce 10 mil? da o cautare pe google ca sa vezi!

Despre acte: AMBELE MOTPARE AU ACTE OK (dar vechi) iar cel intreg NU PLEACA DIN JUDETUL ALBA FARA RADIERE, radiere pe care evident o suporta tot cumparatorul.

Cu pozele stam destul de prost pentru ca inca nu avem un aparat foto digital. E si asta "pe vine" si atunci astfel de probleme nu or sa mai apara

 

 

(+faptul ca ai dat 1 milion pe el).

 

Ce te impiedica sa bati muntii luni de zile cautand de la un mos la altul, dintr-un sat in altul, sa consumi benzina de ceva milioane si sa gasesti si tu motoare la 1 milion?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grupul motociclistilor din Bucuresti va roaga pe voi fratii Petreush sa va controlati gushele. Cum poti sa-i zici unui frate comunist asa tam-nesam

-FRAZA ASTA MAI CAM ENERVAT

3 CONTROLEAZATE CA NU ESTI LA TINE IN GRADINA

4 DACA NU TE INTERESEAZA NU MAI POSTA ASA DEAM ...... NUMAI CA SA TE AFLI IN TREABA

5 HAI PA CA MA PLICTISESTI

SI nu te lasi O ZI BUNA FARA OAMENI DISTRUSI CARE SA VA DERANJEZE.

Toata tzarania vrea sa vanda jafuri la oras fara acte calumea, fara piese la preturi ciudate.

 

Io imi cer scuze pt iesirea de mai devreme.

Deci.........

Grupul motociclistilor din Alba este axi si baluba(nu motocomunistu', kerosne si multi alti).

Daca aveti ceva de discutat vb. cu noi nu cu motocomunistu'(care sa-si vada de ij' lui).

Eu am dat anuntul, pt. a vinde mz-uri nu pt. a ne certa.(harciogu' a avut chef de scandal).

Stresule... am invatat sa ne stergem mucii, dar tu n-ai invatat inca mecanica (nu te pui cu noi) :ok:

Daca am gresit SCUZE si hai sa revenim la subiect

ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum zicetzi voi, singurii mecanici de motociclete din romania. io am avut chef de hartza, io am cerut detalii pt ca vreau sa shtiu pe ce dau banii... lucruri din astea pe care numai un cumparator anormal le face :ok:

 

poate un moderator isi da seama ca aici (coltul comunistelor) se face bishnitza (am tot dreptul sa comentez liber oferta iar vanzatorul sa impuna pretzul final), in loc sa se incerce acelasi lucru la subtopicul de vanzari.

 

lipsa de coerentza in topicurile celor din alba nu cred ca uimeshte pe nimeni. :welcome:

 

cred ca lucru asta ma enerveaza la comuniste. mereu trebuie sa stai la mila cuiva mai priceput intr-ale mecanicii sau a instalatiei electrice. manuale de reparatii complete din parti, iar daca incerci sa repari singur si gresehti imediat eshti un mare prost si vei fi pus la perete ca nu shtii cum sa demontezi si sa pui la loc piesa X.

 

daca tot s-au dat (sau nu se mai vand) mz-urile, uitatzi aici un anunt:

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=13965

 

@stressu'... nu merita sa te certzi. la vorbe toata lumea se pricepe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...