Sari la conținut

in atentia FRM


Postări Recomandate

Stimata Federatie Romana de Motociclism,

 

avand in vedere ca apar tot mai multe curse private ce pun in pericol calendarul competitional cred ca acestea ar trebui sa intre sub aripa FRM. Regulamentul e destul de strict si asta face ca multi dintre organizatori sa se fereasca de acesta.

 

crare sunt atributiile si obligatiile FRM-ului in cazul in un eveniment se organizeaza sub egida sa?

 

de exemplu ati putea mijloci in vreun fel relatiile dintre organizator si autoritati(primarie, politie, ocol silvic, etc)?

 

si nu in ultimul rand care sunt indatoririle si drepturile organizatorilor?

 

PS: cred ca o discutie deschisa pe aceasta tema va aduce mai multi sportivi licentiati in cadrul FRM cea ce va face ca fenomenul moto sa creasca si in statistici nu doar pe teren.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare o chestie lipsita de sens ca federatia sa impuna pretentii de genul asta(au declarat ilegale toate cursele particulare din ro prin trimiterea de acte catre primarii si politie-vezi topicul cursei de la buzau )..de fapt nu va face altceva decat va lichida incet incet fenomenul enduro-organizat din ro..ceva de genul daca nu esti cu mine esti impotriva mea.

..ce vor face vor declara ilegal romaniacsul,sau sibiul,argesul,buzaul,valcea??as vrea sa o vad si pe asta..sau sunt ceva bani de ciugulit si nu au cum sa ii scoata??..o sa facem intruniri moto cu caracter enduro si am terminat..(cum fac si baietii de la buzau)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...