Sari la conținut

UN MIC SFAT


Postări Recomandate

vreau sa imi schimb cauciucul, iar cel mai apropiat service pt asa ceva este la km buni distanta de mine... si m-am gandit sa il schimb eu... dar nu am vaselina siliconata, nustiu de unde sa fac rost, am cautat prin toate magazinele si nimic... daca ma poate ajuta cineva cu un sfat in legatura cu vaselina, cica s-ar folosi si altceva cum ar fi margarina. vreau si parerea voastra ca nu vreau sa imi distrug mous-ul.

 

Multumesc Anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
La naiba,merge orice unguent.Multi fac chiar si fara.Pune orice tip de vaselina pe marginea jentii cat sa alunece guma pe ea,bag-o si sterge surplusul cu o carpa.Daca ai cu camera pudreaza bine guma in interior ca sa nu se prinda camera de cauciuc.Atentie:sa fie uscat bine in interior.Spor!
sapun lichid
eu folosesc sampon/sapun lichid.

 

Kash K.E. intreba despre unsoare mousse-uri

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa imi schimb cauciucul, iar cel mai apropiat service pt asa ceva este la km buni distanta de mine... si m-am gandit sa il schimb eu... dar nu am vaselina siliconata, nustiu de unde sa fac rost, am cautat prin toate magazinele si nimic... daca ma poate ajuta cineva cu un sfat in legatura cu vaselina, cica s-ar folosi si altceva cum ar fi margarina. vreau si parerea voastra ca nu vreau sa imi distrug mous-ul.

 

Multumesc Anticipat...

 

Folositi functia SEARCH cu incredere !

Uite: /index.php?showtopic=334776

:D

Alt contact este : http://www.edex.ro/firma_41972_DAVA%20RICONA.html

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte buna e si solutia de spalat geamuri! pulverizezi pe cauciuc si il pui pe geanta.

solutia e buna, pt ca, contine sapun si face sa alunece f usor si contine si alcool ceea ce o face sa se uste dupa un timp. deci nu mai apare riscu sa se invarta cauciucu in janta ca la sapun lichid sau alte solutii.

 

Mah dar nu cititi pana la capat nicicum.

Este vorba de montat mousse intr-un cauciuc si nu de montat un cauciuc pe janta.

Pentru a nu uza rapid mousse-ul este nevoie de o veselina siliconica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
am si eu o intrebare..pe voi cat va tine un mousse ??? am auzit pe cineva care l-a avut de 2 ani...

 

eu am avut unul 3 sezoane si mai merge sigur inca unul (acum a ajuns pe la jumba). Si in astea trei sezoane am facut pe langa enduro si vreo 5 curse de rally raid!!!! E drept ca a fost un mousse desert racing (mai tare putin - la inceput a fost cam chin).

Jmekeria e sa-l ungi suficient de des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...