Sari la conținut

problem


Postări Recomandate

Salutare tuturor. Am dat peste o buba azi si ma gandeam sa pun si eu o intrebare p-aci sa vad ce si cum. Dupa ce am mers cu motorasu <ap pegaso '99> prin oras vreo 2 ore, l-am pus pe cric cat am stat la un cico si cand am revenit am vazut ca isi ''marcase'' locul cu niste ulei pe jos. :wink: Eu oricum deja stiam ca imi mai picura niste ulei din el de ceva zile ...de la surubul de la baia de ulei...cel cu magnet...ca mi-a stricat un ''mester'' filetul dar acu era mai mult fata de ''normal''. si mai ales ca erau urme de ulei si pe motor...deasupra cutiei de viteze... Hmm...asta m-a cam speriat un pic...si nu prea as vrea sa-l fortez aiurea cand el pierde ulei. So...de la ce poate fi ? tin sa precizez ca a pierdut ceva ulei intr=o tura de cateva ore. Sa fie de prin garnituri ceva...sau de la filtrul de ulei...ca si p-acolo se observa uleiul... Chiar am nevoie de o lamurire ceva. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti poate spune nimeni concret! tre sa iei toate scurgerile.mai intai dai alt filet acolo unde e problema bagi un surub sau prezon mai mare..si apoi cureti motorul si vezi ce si cum.daca mai da pe undeva vezi si iti dai seama ce e de facut!!eventual la filtru de ulei dai putin gasket pe inel ca sa fi sigur..apoi vezi ce da din el daca mai curge!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei vantul iti imprastie uleiul peste tot pe motor si nu numai, asa ca nu prea ai cum sa-ti dai seama pe unde scapa

 

spala motorul si atunci vezi de unde picura

Editat de guy.til
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...